Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Žirklinio hidraulinio keltuvo gamybinio proceso tarša

9.9 (1 atsiliepimai)

Apimtis
1,830 žodžiai (-ių)
Sritis
Mechanika
Formatas
DOCX failas (1.82 MB)
Tipas
Referatai

Žirklinio hidraulinio keltuvo gamybinio proceso tarša 1 puslapis
Žirklinio hidraulinio keltuvo gamybinio proceso tarša 2 puslapis
Žirklinio hidraulinio keltuvo gamybinio proceso tarša 3 puslapis
Žirklinio hidraulinio keltuvo gamybinio proceso tarša 4 puslapis
Žirklinio hidraulinio keltuvo gamybinio proceso tarša 5 puslapis
Žirklinio hidraulinio keltuvo gamybinio proceso tarša 6 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.

Įvadas
Žirkliniai hidrauliniai keltuvai yra sudėtingos inžinerinės konstrukcijos, kurios dažniausiai naudojamos sunkvežimių, automobilių ar kitų transporto priemonių kėlimui ar pakrovimui. Tokių keltuvų gamybos procesas susideda iš pakankamai daug ir įvairų detalių tokių kaip: tvirtinimo ausys, hidrauliniai cilindrai, aliuminiai bei kitų metalų profiliai ir plokštės ir visas šis procesas gali turėti tam tikrą taršos poveikį aplinkai, kuris gali kilti dėl naudojamos įrangos ir chemikalų, išmetamųju dujų ir atliekų.
Svarbiausias veiksnys yra naudojama metalų apdirbimo technologija, kuri turi įtakos aplinkos taršos lygiui. Metalo apdirbimo procesas, pvz: suvirinimas, pjovimas ar gręžimas, gali sukelti šiluminę ir cheminę taršą. Dujos, dulkės ir kitos kenksmingos cheminės medžiagos išsiskiria suvirinant ar kerpant metalą. Tam, kad būtų sumažintas šių medžiagų poveikis, reikia naudoti tinkamą ventiliaciją, valyti įrangą ir aplinką bei naudoti specialias apsaugos priemones.
Keltuvų gamyboje yra naudojami įvairūs chemikalai, pvz: dažai, tirpikliai ir kiti pavojingi produktai, kurie gali sukelti kenksmingas emisijas. Siekiant sumažinti tokių medžiagų poveikį aplinkai, reikia naudoti ekologiškus arba mažiau kenksmingus produktus, taip pat atitikti atliekų tvarkymo ir perdirbimo reikalavimus.
Keltuvų gamyba gali sukelti didelius šilumos ir energijos kiekius, kurie gali turėti įtakos atmosferos kokybei ir aplinkai.
Šiame darbe aptarsiu kaip šio įrenginio gamybos metu teršiama aplinka ir kokiais būdais galime šią taršą sumažinti ženkliai nepadidindami gamybos kaštų.

1. Metalų apdirbimo proceso tarša
1.1 Metalo suvirinimo proceso tarša
Suvirinimo procesas turi įvairių poveikių aplinkai ir sveikatai. Šiuo atveju kalbėsiu apie metalų suvirinimo proceso taršą, susijusią su atmosferos tarša.
Metalo suvirinimas sukelia oro taršą vien dėl to, kad suvirinimo procese išsiskiria įvairios dujos ir dulkės. Pavyzdžiui, kai metalas yra suvirinamas, jis gali išsiskirti dujas, tokios kaip anglies dioksidas, anglies monoksidas, azoto oksidai, vandenilio chloridas, ozonas ir kiti kenksmingi dujų junginiai. Be to, metalų dalelės ir dulkių dalelės gali būti išskirtos į orą, ypač jei naudojami suvirinimo elektrodai su daugybe cheminės sudėties.

1.1 pav. Suvirinimo procesas (Visuotinė Lietuvių enciklopedija)
Šios dalelės ir dujos, patenkančios į aplinką, gali turėti neigiamų poveikių sveikatai, pvz: sukelti kvėpavimo takų sutrikimus, akių ir odos dirginimą, galvos skausmus ir kt. Be to, jos gali turėti neigiamą poveikį aplinkos kokybei, pvz: prisidėti prie rūgštaus lietaus, dūmų ir smogų formavimo, kurie gali neigiamai paveikti gamtą ir gyvūniją (How Businesses Can...2021).
Dujų emisijos suvirinant metalą, dažnai naudojami deguonies ar angliarūgšties dujų talpyklos, kurios gali išskirti įvairias kenksmingas dujas į atmosferą. Šios dujos gali apimti anglies dioksidą, azoto oksidus, sieros dioksidą ir kitas kenksmingas medžiagas.
Dulkės ir dūmai: suvirinimo procese gali susidaryti dulkės ir dūmai, kurie taip pat gali turėti neigiamą poveikį ore ir aplinkoje. Tokios dulkės ir dūmai gali būti kenksmingos kvė...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 500 žodžiai iš 1830 žodžių.


Panašūs darbai


ataskaita tojota

VILNIAUS TECHNIKOS KOLEGIJA MECHANIKOS FAKULTETAS AUTOMOBILIŲ TRANSPORTO KATEDRA Dalius Macijasukas 3AT5 gr. studentas Baigiamosios praktikos ataskaita Studijų kryptis Transporto inžin...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Automoblių pavarų dėžė

Pavarų dėžė yra neatsiejama automobilio dalis. Turbūt daugelis susimąsto, kam ji galėtų būti reikalinga ir kaip šis mechanizmas veikia. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kam reikali...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Aušinimo sistema

Aušinimo sisremos paskirtis Tai reikalinge, kad: 1. Variklio detalė neperkaistų ir nesulužtų; 2. Būtų galima sumažinti temperatūrą degimo kameroje; taip galima kontroliuoti degimo...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
Pavaros paskirtis, naudingumo sritis,veikimo principo aprašymas.

TURINYS 1.1.Įvadas. 1.2.Kinematiai skaičiavimai ir variklio parinkimas: 1.2.1.Naudingumo koeficiento nustatymas; 1.2.2.Orientacinio bendrojo pavaros skaičiaus nustatymas; 1.2.3.Orientacini...

·
6 atsiliepimai
Peržiūrėti
Pjovimas: procesai (paruoštukė, špargalkė)

1.1. Įrankiu dilimo reiskiniai: Pag. irankių kokybės rodiklis yra jų sugebėjimas per tam tikrą laiką išlaikyti aštrią pjovimo briauną ir užtikrinti reikiamą apdirbto pav.kokybę....

·
1 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą