Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Vaistinės prieskonių savybės

9.9 (1 atsiliepimai)

Apimtis
1,047 žodžiai (-ių)
Sritis
Farmacija
Formatas
DOCX failas (55.6 KB)
Tipas
Esės

Vaistinės prieskonių savybės 1 puslapis
Vaistinės prieskonių savybės 2 puslapis
Vaistinės prieskonių savybės 3 puslapis
Vaistinės prieskonių savybės 4 puslapis
Vaistinės prieskonių savybės 5 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.


Nuo seniausių laikų prieskoniai tam tikrose šalyse užėmė svarbų vaidmenį žmonių gyvenime. Daugelį metų prieskoniai buvo naudojami ne tik pagardinti maistui, jį koncevuoti, suteiktį kvapą ar spalvą, bet taip pat ir apsisaugoti nuo ligų ar jas gydyti. Mūsų kasdienybėje yra keletas medicininių prieskonių panaudojimo būdų. Daugelis prieskonių naudojamų virtuvėje turi tam tikrą gydomąjį poveikį, pavyzdžiui: organizmo valymo, šlapimo skatinimo ar vidurių laisvinimo. Tačiau manau, jog šiuolaikinis žmogus turi gan mažą žinių bagažą apie prieskonių galias ir medicinines savybes, o vis didėjanti vaistų pramonė gali palikti natūralius gydymo būdus užmaršty. Todėl savo esėje kalbėsiu apie prieskonių vaistinę galią, kilmę, panaudojimo galimybes ir aptarsiu kaip jų vartojimas gali padėti atsikratyti tam tikrų negalavimų ir padėti užkirsti ligoms kelią.
Tūkstančius metų prieskoniai buvo pripažinti kaip aukštos vertės produktas. Kyla klausimas: kaip senovės žmogus pradėjo pastebėti prieskonių savybes? Ankstyvieji dokumentai rodo, jog medžiotojai ir rinkėjai viniodavo mėsą į krūmų lapus, ir atsitiktinai suprato, jog šis procesas pagerina mėsos skonį, kaip ir tam tikros sėklos ar žievė. Taip pat prieskoniai buvo pradėti naudoti bandant užmaskuoti nemalonų maisto skonį ir kvapą, o veliau ir išlaikyti maistą šviežią. Tačiau senovės civilizacijų žmogus dar neskyrė žolelių, kurios labiau tiktų maisto pagardinimui, o kurios – medicinininiems tikslam. Ilgainiui prieskoniai buvo pradėti nautoti ir laidojimo ceremonijose, prekyboje, medicinoje. Skanaus kvapo ir gero skonio lapai ir sėklos buvo daugiau vartojami ir taip palaipsniui tapo tam tikrų kultūrų kulinarijos dalis ar net tradicija.
Jau senovės Egipto medicinos praktikos santraukoje (Ebers Papyrus, 1500BC) buvo kalbama apie medicininį gydymą kalendra, kmynais, mėtomis, svogūnais, česnakais, pipirmetėmis. Įpatingas dėmesys senovės Egipte buvo skirtas būtent česnakui ir svogūnui. Darbininkai, pastatę didžiąją Cheopso piramidę naudojo svogūnus ir česnakus, kad pagerintų sveikatą ir ištvermę. Taip pat česnako skiltelės buvo aptiktos ir Tutanchamono kape.
Taip pat su senovės Egiptu susijęs ir cinamonas – jis buvo labai vertinimas, dažniausiai tai būdavo dovana karaliams. Šiandieniniame pasaulyje cinamonas yra vienas iš plačiausiai naudojamų prieskonių. Daugiausia jo galime rasti Indijoje, Nepale, Bangladeše, Šri lankoje. Cinamonas išgaunamas iš vidinės kininio cinamono medžio dalies. Atskirta vidinė medžio dalis yra džiovinama, o po kurio laiko ji susiraito į ritinėlį, vadinamą – ...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 410 žodžiai iš 1047 žodžių.


Panašūs darbai


Vaistinės prieskonių savybės
Vaistinės prieskonių savybės

Nuo seniausių laikų prieskoniai tam tikrose šalyse užėmė svarbų vaidmenį žmonių gyvenime. Daugelį metų prieskoniai buvo naudojami ne tik pagardinti maistui, jį koncevuoti, suteiktį kvapą ar spalvą, bet taip pat ir apsisaugoti nuo ligų ar jas gydyti. Mūsų kasdienybėje yra keleta...

·
1 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą