Referatas Salsa

9.8 (3 atsiliepimai)

Apimtis
710 žodžiai (-ių)
Kategorija
Sportas

Rašto darbas
Rašto darbas
Rašto darbas
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.


Salsa

Sambos atsiradimas

Pietų Amerikos pakrantes pirmieji atrado portugalų jūrininkai. Vieną nuostabią sausio dieną jie atsidūrė tylioje pakrantėje, kurioje buvo smėlingas gražus pliažas. Truputį toliau augo nuostabūs, tankūs miškai, o plati upė nešė savo skaidrų vandenį į vandenyną. Šią puikią vietą jūrininkai pavadino Sausio upe arba Rio de Žaneiro. Kas tada būtų žinojęs, kokia ateitis laukia šio rojaus kampelio! Portugalų kolonistai apsigyveno čia ir pradėjo verstis žemdirbyste bei gyvūlininkyste. Savo plantacijoms jie atsiveždavo vergų iš kitų kolonijų, visų pirmiausia iš pietvakarių Afrikos –– Kongo ir Angolos. Laikui bėgant, šis regionas vis pletėsi ir gavo pavadinimą Brazilija. Vergai į šį regioną atsivežė tokius šokius kaip „Catarete“, „Embolada“ ir „Batuque“. Tuo metu šie šokiai buvo laikomi labai nuodėmingais, kadangi šokio metu šokėjai liesdavosi užpakaliais. Hipnozuojantis, traukiantis būgnų ritmas padėdavo šokėjams nusimesti nuovargį po sunkios darbo dienos. Vergai šokdavo basi.

„Embolada“ – šokis, vaizduojantis karvę su rutuliais ant ragų, vaizduojančiais saugumą. Žodis „embolada“ šiuo metu Brazilijoje yra sinonimas žodžiu „kvailas“.

„Batique“ šokis buvo labai populiarus tuo mmetu, todėl Ispanijos karalius Manuelis I išleido įstatymą, kuris draudė šokti šį šokį. Šį šokį šoko ratu aplink porą, esančią rato viduryje.

1830 metais atsirado dar vienas panašus šokis i sambą – „lundu“. Tai buvo labai sudėtingas šokis, susidentis iš visų ttrijų šokių ir papildomais judesiais klubais ir liemeniu. Vėliau dar buvo pridėti žingsniai, kuriuos daro Rio de Žaneiro karnavalų šokėjai, kurie buvo pavadinti „Copacabana“.

Laikui bėgant ir aukštesnieji luomai ėmė šokti šį šokį, bet jis buvo pakeistas, kad galima būtu šokti poroje. Šokis tuo laiku buvo pavadintas „Zemba Queca“ ir 1885 metais buvo aprašytas kaip „įspūdingas, elegantiškas šokis“. Pavadinimo „samba“ kilmė nežinoma. Vieni mano, kad juodaodžiai vergai šį šokį vadino „semba“, iš kurio vėliau ir kilo pavadinimas samba. Kiti mano, kad tai nuo žodžio „zambo“. Toks buvo vardas vaiko, kurio susilaukė brazilė nuo juodaodžio.

Samba už Brazilijos ribų

Pirmoji sambos versiją, kuri atsirado už Brazilijos ribų, buvo „Maxixe“. Jis atkeliavo į Europa 1920 metais, bet buvo greit pamirštas, nes prasidėjo Pirmasis Pasaulinis karas. 11930 metais samba gimė JAV, kai jos ugninis, laisvas, erzinantis ritmas sužavėjo šokėjus. Tuo metu Brazilijoje, Rio de Žaneire, pradėti rengti karnavalai, kurie pakerėjo daugelių žmonių širdis.

Fredas Asteris ir Džindžer Rodžers parodė visiems žiūrovams Rio de Žaneiro būdą – miesto, kur visada karaliauja linksmybės ir nepasibaigiantys karnavalai, kurių metu visi šoka sambą visą parą. Kai pasirodė jų filmas „Atgal į Rio“, samba labai išpopuliarėjo Didžiojoje Britanijoje. Šis sambos variantas buvo pavadintas „Carioca“.

JAV „Carioca“ atsirado 1938 metais, o populiarumo viršūnę ppasiekė 1941 metais, po to kai ją atliko Karmen Miranda savo filmuose, ypatingai filme „Tą naktį Rio“.

Europoje antrą kartą samba atgijo 1924 metais, bet ji nesukėlė didelių aistrų žmonėm. Didesnį dėmesį sambai žmonės ėmė skirti po Antrojo Pasaulinio karo 1948 metais, kai ja susidomėjo Didžiosios Britanijos princesė Margaret. Žmonės šoko ne originalią samba, o supaprastintą tautinę sambą. 1956 metais Pjeras Lavelis supaprastino ir suvienodino sambą, kad ją galėtų šokti visi.

Samba dažnai yra vadinama „Pietų Amerikos valsu“, sambos ritmai yra labai populiarūs ir lengvai keičiami, sukuriant naujus šokius, tokius kaip lambada ir makarena. Įvairūs sambos variantai yra šokami Rio de Žaneiro karnavale.

Rio de Žaneiro karnavalai

Rio de Žaneiro karnavalas laikomas didžiausia pasaulio švente. Kiekvienais metais jis yra rengiamas toje pačioje vietoje ir tuo pat metu – metų pradžioje, šeštadienį, prieš išrišimo antradienį. Šis karnavalas skirtas šokiui samba. Karnavalo metu rungiasi sambos mokyklos – „Escolas de samba”. Visi stengiasi išsiskirti iš minios nepaprastais kostiumais arba šukuosena. Bet tai suteikia šokėjams nepatogumų – dėl didelių kostiumų jie negali laisvai judėti ir tinkamai atlikti visų sudėtingų judesių. Šis sambos stilius visiškai skiriasi nuo tautinės sambos. Čia kievienas šokėjas š...

Šiuo metu Jūs matote 50% šio darbo.

Matomi 710 žodžiai iš 1420 žodžių.

Kiti mokslo darbai

Paveldimumas ir treniruotumas

TURINYS Įvadas ………………………… 2 1. Paveldimumas ………………………… 3 2. Komponentų įvairovės metodai ……………………….. 4 2.1 Dvynių metodas ………………………… 4 2.2 Šeimos panašu...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Krepšinis

Referatas Populiariausia sporto šaka – krepšinis Redas Ambrazevičius 8C klasė 2004 Įvadas Referato tema – populiariausia sporto šaka Lietuvoje – krepšinis. Šią temą aš pasirinkau todėl, kad ji mane labai sudomino. Šiame...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
kyokushin karate

KARATE Karate šiomis dienomis vadinama sportu, bet kas yra sportas? Žodyne jo reikšmė yra žaidimas ar konkursinė veikla, ypač vykstanti lauke, įtraukiant fizines pastangas. Karate yra rungtynės bet iš esmės jos vyksta su savimi,...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Michaelio Schumacherio biografija

Vaikystė Michaelis Schumacheris gimė 1969 sausio 3-iąją Vokietijoje Huerto Hermiulhaimo miestelyje prie Kelno Rolfo ir Elisabeth Schumacherių šeimoje. Michaelio tėvas buvo aistringas konstruktorius ir sūnui sukonstravo nedidelį kar...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
XXVIII-osios olimpinės žaidynės

1. Įvadas Olimpinių žaidynių pradžia antikoje. Senovėje jos buvo žymiausias sportinis renginys. Olimpinės žaidynės vykdavo kas 4 metai šventame Olimpo slėnyje Pelopones pusiasalyje dievo Dzeuso garbei (yra nuomonė, jog šios ža...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Atsisiųsti šį darbą