Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Nanomedžiagos

9.5 (4 atsiliepimai)

Apimtis
1,408 žodžiai (-ių)
Formatas
DOCX failas (190.01 KB)
Tipas
Referatai

Nanomedžiagos 1 puslapis
Nanomedžiagos 2 puslapis
Nanomedžiagos 3 puslapis
Nanomedžiagos 4 puslapis
Nanomedžiagos 5 puslapis
Nanomedžiagos 6 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.

 


Įvadas


Nanomedžiagos – tai cheminės medžiagos arba kitos medžiagos, kurios gaminamos ir naudojamos nanoskalėje, kuri daugiau nei 10 000 kartų mažesnė už žmogaus plauko storį Moksle ir technologijoje priešdėlis “nano” reiškia 10-9 t.y 1 milijardinę dalį.


Nanomedžiagos gali būti gamtoje randamos cheminės medžiagos arba dirbtinai pagamintos. Įprastai, mums pažįstamų atsirandančių nanomedžiagų pavyzdžiai gali būti: dūmai, suodžiai, dulkės, smėlis. Milijonai smulkių nanodalelių pasklinda po ugnikalnių išsiveržimų, smėlio audrų ar miško gaisrų. Taip pat jas paskleidžia cigarečių dūmai, ar automobilio išmetamosios dujos.


Dirbtiniu būdu gaminamos nanomedžiagos kuriamos atsižvelgiant į konkrečius poreikius tokius kaip dydis, savybės. Dėl savo specifinių savybių nanomedžiagos atveria duris naujom techninėm ir komercinėm galimybėm. Šiais laikais nanomedžiagų naudojima galima aptikti beveik visur.


Darbo tikslas: Susipažinti su nano medžiagomis


Uždaviniai:
  1. Susipažinti su medžiagos sandara, chemine sudėtimi, gamybos technologiją
  2. Paaiškinti svarbiausias nanomedžiagos savybes ir panaudojimo galimybes.
  3. Apibūdinti medžiagos perdirbimo arba pakartotinio naudojimo galimybes, kai baigsis iš jos pagamintų detalių eksploatacijos laikas.
  4. Išsiaiškinti nanomedžiagų poveikį žmogui
Įvadas


Nanomedžiagos gali turėti skirtingas sandaros formas, tokių kaip nanodalelės, nanovamzdeliai, nano ląstelės, nanorobotai ir kt. Šios skirtingos sandaros formos gali būti naudojamos įvairiems tikslams, įskaitant narkotikų pristatymą, diagnostiką, genų terapiją ir kt.


Nanomedžiagos yra labai įvairios ir jų cheminė sudėtis priklauso nuo to, iš kokios medžiagos jos yra pagamintos. Vis dėlto, dažniausiai nanomedžiagos yra sudarytos iš metalų, oksidų, polimerų, baltymų ar kitų medžiagų. Kai kurios iš jų yra sintetinės, o kitos - natūralios.


Pavyzdžiui, nanomedžiagos gali būti sudarytos iš:


Au (auksas)


Ag (sidabras)


TiO2 (titano dioksidas)


Fe3O4 (geležies oksido magnetitas)


SiO2 (silicio dioksidas)


PEG (polietilenglikolis)


<...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 500 žodžiai iš 1408 žodžių.


Panašūs darbai


Nanomedžiagos
Nanomedžiagos

  Įvadas – tai cheminės medžiagos arba kitos medžiagos, kurios gaminamos ir naudojamos nanoskalėje, kuri daugiau nei 10 000 kartų mažesnė už žmogaus plauko storį Moksle ir technologijoje priešdėlis “nano” reiškia 10-9 t.y 1 milijardinę dalį. gali būti gamtoje randamos c...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
Gamybos procesas įmonėje
Gamybos procesas įmonėje

GAMYBOS PROCESAS ĮMONĖJE Gamybos procesas yra visuma tarpusavyje susijusių darbo ir gamtinių procesų, kurių metu pradinė medžiaga paverčiama gatavais gaminiais. Kiekvienos įmonės paskirtis – gaminti gamybos priemones, vartojimo reikmenis arba atlikti aptarnavimus. Gamybos proces...

·
3 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą