Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Nacionalinis saugumas ir gynyba

9.9 (2 atsiliepimai)

Apimtis
3,217 žodžiai (-ių)
Sritis
Karyba
Formatas
DOCX failas (437.99 KB)
Tipas
Referatai

Nacionalinis saugumas ir gynyba 1 puslapis
Nacionalinis saugumas ir gynyba 2 puslapis
Nacionalinis saugumas ir gynyba 3 puslapis
Nacionalinis saugumas ir gynyba 4 puslapis
Nacionalinis saugumas ir gynyba 5 puslapis
Nacionalinis saugumas ir gynyba 6 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.
ĮVADAS

Temos aktualumas. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (toliau – URM) yra valstybinė institucija, atsakinga už užsienio reikalų ir saugumo politiką, įskaitant tarptautinius santykius, ekonominį saugumą, prekybą užsienyje bei Lietuvos Respublikos juridinių ir fizinių asmenų teisių ir interesų apsaugą užsienyje. Kuria užsienio politikos strategijas, kurios padeda nustatyti Lietuvos pozicijas ir prioritetus tarptautinėse organizacijose. Palaikomi bei plėtojami diplomatiniai santykiai su kitomis užsienio šalimis, užtikrina interesų gynimą, tai apima prekybinius, politinius, kultūrinius, mokslo ir technologijų mainus. Koordinuoja Lietuvos pozicijas Europos sąjungoje ir kitose tarptautinėse organizacijose.
1918 m. kartu su pirmąja Lietuvos Vyriausybe įsteigta ir Užsienio reikalų ministerija. Pagrindinis tikslas buvo atkurtos Lietuvos valstybės pripažinimas ir siekis pasikeisti Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis su užsienio valstybėmis (Varnienė, 2019). Nuo pat pradžių Lietuvos diplomatinė struktūra buvo kuriama remiantis europine tradicija – įvesti diplomatiniai laipsniai, rangai. Iki 1990 m. Lietuvos diplomatinei tarnybai pavyko išsaugoti atstovavimą svarbiausiose Vakarų valstybėse. Teisiškai iš sovietinės valdžios URM išsivadavo 1990 m. kovo 13 d. pagal Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nutarimą „nustatyta, kad visos šio nutarimo priėmimo dieną Lietuvos teritorijoje esančios sąjunginio ir sąjunginio-respublikinio pavaldumo valstybinės įmonės, įstaigos ir organizacijos pereina Lietuvos Respublikos jurisdikcijai“ (Dėl Lietuvos teritorijoje esančių sąjunginio ir sąjunginio – respublikinio pavaldumo įmonių, įstaigų ir organizacijų statuso, 1990). Iškart ministerija veiklą atkūrė kovo 17 d., pradėjus dirbti pirmajai Nepriklausomos Lietuvos Vyriausybei.
Tikslas. Išnagrinėti valstybės institucijos vidinę struktūrą, misiją, vertybes, stiprybes, silpnybes, galimybes, grėsmes, atsižvelgiant į ekonominius, socialinius, teisinius, bei politinius aspektus.
Uždaviniai:
1. Aprašyti instituciją;
2. SSGG analizė;
3. PEST analizė.

1. UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOS APRAŠYMAS

Dydis. Lietuvos užsienio reikalų ministerija yra vidutinio dydžio institucija, kuri apima keliasdešimt skirtingų padalinių. Ministerijos dydis gali keistis priklausomai nuo konkrečių valdžios institucijų reformų, poreikių ir finansų. Pati ministerija turi savo centrinę administraciją, kurioje yra daugiau nei 800 darbuotojų, taip pat ji turi ambasadas ir kitas diplomatines atstovybes daugiau nei 70 šaliu visame pasaulyje. Sudaro ministro kabinetas, keturi viceministrai, ministerijos kancleris, politikos direktorius, generalinė inspekcija, strateginio valdymo ir analizės departamentas ir kt. Lietuvos atstovybės užsienyje: ministerija turi reziduojančių užsienio diplomatinių atstovybių vadovų sąrašą, kuriame yra 32 paminėtos šalys ir jų atstovai; per visą pasaulį yra 95 Lietuvos ambasados; 13 atstovybių tarptautinėse organizacijose; 7 generaliniai konsulatai, 4 konsulatai. Užsienio atstovybės ir garbės konsulai: 58 garbės konsulai Lietuvoje; 13 tarptautinių organizacijų atstovybės (Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, 2023)
Juridinis statusas. „Užsienio reikalų ministerija yra juridinis asmuo, turinti sąskaitą banke ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu bei su savo pavadinimu, tai pat kitus antspaudus, būtinus pasams, visoms įforminti, dokumentams legalizuoti“ (Dėl Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos nuostatų patvirtinimo, 1998).
Registravimo vieta. Ministerija įsikūrusi Vilniuje, adresu J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01108.
Veiklos sritis. Pagal Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimą ministerijos ...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 500 žodžiai iš 3217 žodžių.


Panašūs darbai


Lietuvos šaulių sąjunga. Pristatymas ir analizė
Lietuvos šaulių sąjunga. Pristatymas ir analizė

ĮVADAS Temos aktualumas. Šiomis dienomis, Lietuvos šaulių sąjunga tapo labai svarbi .Karinis konfliktas Ukrainoje, Rusijos karinės jėgos demonstravimas regione, nekonvencinių grėsmių augimas daro neigiamą įtaką saugumui ir jo supratimui. Pasikeitus minimai situacijai, Kylant...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
Nacionalinis saugumas ir gynyba
Nacionalinis saugumas ir gynyba

ĮVADAS Temos aktualumas. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (toliau – URM) yra valstybinė institucija, atsakinga už užsienio reikalų ir saugumo politiką, įskaitant tarptautinius santykius, ekonominį saugumą, prekybą užsienyje bei Lietuvos Respublikos juridinių ir fizinių...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą