Referatas Mobilieji telefonai ir sveikata

9.8 (3 atsiliepimai)

Apimtis
526 žodžiai (-ių)
Kategorija
Sveikata

Rašto darbas
Rašto darbas
Rašto darbas
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.


Mobilieji telefonai ir sveikata

Mobilieji telefonai ir sveikata

Visiems, kurie naudojasi mobiliaisiais telefonais, atėjo neramūs laikai. Pernai vieno Anglijos laikraščio antraštė klykė: ,,Mobilusis telefonas nužudė mano vyrą!” Vasario mėnesį kai kas ėmė tvirtinti, jog korinio ryšio telefonai sąlygoja trumpalaikį atminties praradimą, o kovo mėnesį britų ,,tabloidas” visą pirmąjį puslapį paskyrė piešiniui, tariamai vaizduojančiam, kaip mobilieji telefonai “virina” smegenis.

Nėra jokių įrodymų, kad mobilieji telefonai sukelia vėžį ar kokį nors kitą žmogaus negalavimą.

Yra gauti keli intriguojantys rezultatai, rodantys, kad korinio telefono ryšio aparatai gali keistai, tradicinės rradiacinės biologijos požiūriu, kas yra sunkiai paaiškinama, įtakoti gyvuosius audinius. Ir tiktai tuomet, kai į šių eksperimentų iškeltus klausimus bus atsakyta, mes galėsime išsiaiškmti, ką iš tikrųjų mobilieji telefonai padaro mūsų galvoms.

Vienas iš keisčiausių efektų yra ,,atminties praradimas”. Alanas Peerce ir jo kolegos iš Bristolio universiteto (Anglija) prikabino prie bandomųjų savanorių kairiųjų ausų po nedidelį prietaisą, imitavusį analoginių ir skaitmeninių mobiliųjų telefonų spinduliuojamas mikrobangas. Savanoriai vienodai gerai atsimindavo kompiuterio ekrane parodytus žodžius ir vaizdus, kai prietaisas būdavo įjungtas ir kai iišjungtas. Peerce sako, kad jis negali tvirtinti, jog, telefoną laikant prie ausies metų metais, efektas bus toks pat. Bet jis iškart atmetė svarstymus, jog telefonas gali betarpiškai paveikti žmogaus atpažinimo sugebėjimus. Mobilieji telefonai neturi jokios įtakos trumpalaikei atminčiai. Bet mikrobangos ssukėlė visiškai nelauktą poveikį- žmonių reakcijos į ekrane pasirodžiusius žodžius trukmė sumažėjo. Ekrane parodžius ,,taip” ir ,,ne”, tie savanoriai, kurių prietaisai buvo įjungti, reikiamą mygtuką paspausdavo greičiau. Pagerėjimas buvo nežymus – apie 4 proc., jei prietaisas spinduliavo tokią pat galią, kaip analoginis telefonas, bet tai negalėjo būti eksperimento paklaida, nes šis rezultatas pasikartojo tiriant dvi savanorių grupes.

Teoriškai mikrobangos išvis neturėtų veikti smegenų.

Preece svarsto, kad reakcijos trukmės pagerėjimas gal yra susijęs su elektrinių signalų, sklindančių smegenų žieve ir rišančių už regejimą ir kalbą atsakingas smegenų sritis, pagreitėjimu. Tačiau jis nenuvokia, kodėl turėtų taip atsitikti.

Davidas de Pomerai iš Notinhemo universiteto, apšvitindavo mikrobangomis pasirinktas nematodų kirmėles, dėl jų evoliucijos ir biologiškai gero ląstelių išsivystymo.

Vienoje eksperimentų serijoje buvo aptikta, jog lervos, kurios buvo visą nnaktį apspinduliuojamos mikrobangomis, mažiau rangėsi ir 5 proc. sparčiau augo už neeksponuotąsias.

De Pomerai tvirtina, kad jokio pagrindo kilti panikai dėl tyrimų rezultatų su nematodais nėra. ,,Skaičiuojant proporcingai gyvenimo trukmei, nematodai per naktį gauna tiek mikrobangų, kiek žmogus galėtų sukaupti per dešimtmetį“, -sako jis.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio darbo.

Matomi 526 žodžiai iš 1052 žodžių.

Kiti mokslo darbai

Ar sveikai maitinosi senovės lietuviai?

Įvadas Nuo vaikystės mus lydi šilčiausi prisiminimai apie gimtuosius namus. Žmogus kaip medis įauga į savo tėvų žemę ir iš čia semiasi stiprybės visam gyvenimui. Čia, tėvų žemėje, įmintas pirmasis žingsnis, čia iš Moti...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Alkoholizmas

– tai lėtinis susirgimas, išsivystantis ilgą laiką piktnaudžiaujant alkoholiu, pasireiškiantis patologiniu potraukiu alkoholiui, psichine, o vėliau ir fizine priklausomybe. Ligos priežastys Pagrindinis veiksnys yra pats alkoholis...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Mobilieji telefonai ir sveikata

Visiems, kurie naudojasi mobiliaisiais telefonais, atėjo neramūs laikai. Pernai vieno Anglijos laikraščio antraštė klykė: ,,Mobilusis telefonas nužudė mano vyrą!” Vasario mėnesį kai kas ėmė tvirtinti, jog korinio ryšio tele...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
BURNOS HIGIENOS PRIEMONĖS

Dantų šepetėlis. Jis turi būti paprastas, patogus, ilga rankenėle, trumpa galvute (galvutės optimalus ilgis 20 – 25 mm.). Dantų šepetėliai, priklausomai nuo šerių (geriau naudoti sintetinio pluošto šepetėlius – jie yra e...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Profilaktiniai sveikatos tikrinimai, tvarka ir apskaita

TURINYS ĮVADAS 3 1. SVEIKATOS PATIKRINIMŲ SVARBA 4 1.1. Tikslai 4 2. DARBDAVIO, DARBUOTOJO IR GYDYTOJO PAREIGOS PROFILAKTINIŲ SVEIKATOS TIKRINIMŲ METU 5 3. PROFILAKTINIŲ SVEIKATOS TIKRINIMŲ TVARKA 6 3.1. Kaip vyksta profilaktiniai darb...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Atsisiųsti šį darbą