Referatas Michaelio Schumacherio biografija

3 atsiliepimaiMichaelio Schumacherio biografija

Michaelio Schumacherio biografija

Vaikystė

Michaelis Schumacheris gimė 1969 sausio 3-iąją Vokietijoje Huerto Hermiulhaimo miestelyje prie Kelno Rolfo ir Elisabeth Schumacherių šeimoje. Michaelio tėvas buvo aistringas konstruktorius ir sūnui sukonstravo nedidelį kartingą. Juo būsimasis f-1 čempionas išvažinėjo apylinkių keliukus. Neišvengdavo ir guzų, po stuktelėjimų į medį ar tvorą.

Pirmą kartą prie tikro karto vairo sėdo būdamas ketverių Kerpeno autodrome. Po kurio laiko Michaelio tėvas ėmė vadovauti kartus nuomojančiai firmai ir Michaelis darbo dienomis padėdavo remontuoti kartus, o savaitgaliais lenktyniaudavo. Ir skindavo vieną pergalę po kkitos.

Kai berniukui sukako dešimt metų, Schumacheriai vos sudūrė galą su galu, tad teko parduoti kartą, kurį specialiai Michaeliui sukonstravo jo tėvas.. Jį įsigijo šeimos draugas Gerhardas Noackas. Po dviejų savaičių grįžo su per pasivažinėjimą sulaužyta ranka ir pasiūlė atpirkti automobiliuką už pusę kainos.

Rolfas Schumacheris padėkojo už gražų mostą, bet pasiguodė kad neturi pinigų leisti Michaelį į automobilių sportą.

Kartingas

Tuomet Gerhardas apsiėmė globoti jaunąjį lenktynininką. Pats vaikų neturėjo, tad globojo jį kaip sūnų. 1980 metais Kerpene buvo pastatytas naujas kartodromas, kuriame Michaelis ssu broliu Ralfu praleisdavo kiekvieną laisvą minutę. Michaelis degė noru išbandyti save tikrose lenktynėse. Tačiau kartingisto licenzijos jam teko palaukti iki 1983 metų.

G. Noackas pamatė, kad automobilių sportas tampa nebe jo kišenei ir pasitraukė. Tačiau netrukus atsirado naujas rėmėjas. Jurgenas DDilkas, susikrovęs kapitalą iš žaidimų automatų. „Už savo pagalbą noriu tik sidabrinių vainikų ir taurių“,- pareiškė jis.

O jų ilgai laukti nereikėjo. 1984 ir 1985 metais Michaelis nugalėjo Vokietijos jaunių kartingo čempionate, 1985 tapo pasaulio jaunių vicečempionu, 1986 Vokietijos ir Europos kartingo čempionatuose užėmė trečiąją vietą, o 1987 metais – nugalėjo.

Tėvas ir rėmėjas džiaugėsi Michaelio laimėjimais, tačiau patarė įgyti ir naudingą profesiją – tapti mechaniku. Pastarasis patarimo paklausė.

Formulės

Kai Schumacheriui sukako 18, vienas jo gerbėjų suorganizavo susitikimą su komandos, dalyvaujančios Vokietijos Formulės – Ford čempionate. Šis pasiūlė vietą komandoje už „tik“ 100 000 markių. Būsimasis F-1 čempionas tuo metu uždirbo 500 markių per mėnesį. Lenktynininko karjerą trumpam teko nutraukti.

Vieną šeštadienį suskambo telefonas ir jam pasiūlė išbandyti Formulės – Ford bolidą Hokenhaimo ttrasoje. Vaikino važiavimas komandos vadovams paliko labai gerą įspūdį. Šį sykį sezonas tekainavo 25 000 markių. Šiuos pinigus sumokėjo rėmėjas J. Dilkas. Netrukus atsirado dar keli rėmėjai.

1988 metais Michaelis Šumacheris nugalėjo Vokietijos Formulės Konig pirmenybėse, Vokietijos Formulės Ford čempionatą baigė ketvirtas, Europos – antras, nusileidęs tik Mikai Salo, kuris vėliau tapo varžovu Formulėje 1.

Po sėkmingo sezono Michaelis sudomino Willi Weberį. Šis žmogus buvo vėtytas ir mėtytas, bet galiausiai įsitvirtino maisto pramonėje. Willi didžiulį įspūdį paliko Michaelio važiavimas Salzburgo trasoje. Tekart MMichaelis startavo 13, bet jau po 1 rato pirmavo! Willi Michaeliui pasiūlė vietą komandoje 2 metams už dyką. (tuo metu 1 sezonas kainuodavo sportininkui nuo 200 000 iki 1 000 000 markių) Bet Weberis turėjo tapti jo vadybininku. Šumis sutiko.

1989 metais iškovojęs 2 pergales užėmė 3 vietą Vokietijos F-3 čempionate, nugalėjo prestižiniame etape Makau gatvėmis.

1990 metais tapo Vokietijos F-3 čempionu (10 pergalių). Po atkaklios kovos su Mika Hakkinenu vėl nugalėjo Makau etape, taip pat laimėjo Fudži trasoje Japonijoje. Kartu su Karlu Wendlingeriu, Heinzu Haroldu Frentzenu ir Jochenu Massu atstovavo Sauber ekipai sportinių prototipų pasaulio čempionate. Poroje su J. Massu nugalėjo Meksikos etape.

1991 metais buvo įregistruotas F 3000 Europos čempionate, tačiau realiai prie F 3000 bolido vairo sėdo tik kartą – Sugo trasoje Japonijoje ir finišavo antras. Visą dėmesį skyrė sportinių prototipų čempionatui. Kartu su K. Wendlingeriu užėmė 2 vietą Siverstuone, 5 Le Mane.

F-1

Prieš Belgijos formulės 1 etapą belgas Bertrandas Gachot, atstovavęs „Grand prix Jordan“ ekipai, važiuodamas Londone taksi papurškė jo vairuotojui į akis dujiniu balionėliu. Už tai pateko į kalėjimą. Ekipos vadovui Edie Jordanui teko ieškoti kas galėtų pakeisti belgą. Po didelių pastangų Willi Weberis pastarajam įpiršo Michaelį.

<...


Šiuo metu Jūs matote 50% šio darbo.

Matomi 753 žodžiai iš 1505 žodžių.

Kiti mokslo darbai

Paveldimumas ir treniruotumas

TURINYS Įvadas ………………………… 2 1. Paveldimumas ………………………… 3 2. Komponentų įvairovės metodai ……………………….. 4 2.1 Dvynių metodas ………………………… 4 2.2 Šeimos panašu...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Krepšinis

Referatas Populiariausia sporto šaka – krepšinis Redas Ambrazevičius 8C klasė 2004 Įvadas Referato tema – populiariausia sporto šaka Lietuvoje – krepšinis. Šią temą aš pasirinkau todėl, kad ji mane labai sudomino. Šiame...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
kyokushin karate

KARATE Karate šiomis dienomis vadinama sportu, bet kas yra sportas? Žodyne jo reikšmė yra žaidimas ar konkursinė veikla, ypač vykstanti lauke, įtraukiant fizines pastangas. Karate yra rungtynės bet iš esmės jos vyksta su savimi,...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Michaelio Schumacherio biografija

Vaikystė Michaelis Schumacheris gimė 1969 sausio 3-iąją Vokietijoje Huerto Hermiulhaimo miestelyje prie Kelno Rolfo ir Elisabeth Schumacherių šeimoje. Michaelio tėvas buvo aistringas konstruktorius ir sūnui sukonstravo nedidelį kar...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
XXVIII-osios olimpinės žaidynės

1. Įvadas Olimpinių žaidynių pradžia antikoje. Senovėje jos buvo žymiausias sportinis renginys. Olimpinės žaidynės vykdavo kas 4 metai šventame Olimpo slėnyje Pelopones pusiasalyje dievo Dzeuso garbei (yra nuomonė, jog šios ža...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti