Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Lietuvos biudžeto analizė 2010-2014 m.

9.5 (2 atsiliepimai)

Apimtis
1,440 žodžiai (-ių)
Sritis
Finansai
Formatas
DOCX failas (1011.38 KB)
Tipas
Referatai

Lietuvos biudžeto analizė 2010-2014 m. 1 puslapis
Lietuvos biudžeto analizė 2010-2014 m. 2 puslapis
Lietuvos biudžeto analizė 2010-2014 m. 3 puslapis
Lietuvos biudžeto analizė 2010-2014 m. 4 puslapis
Lietuvos biudžeto analizė 2010-2014 m. 5 puslapis
Lietuvos biudžeto analizė 2010-2014 m. 6 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.


ĮVADAS
Siekiant užtikrinti sklandų šalies ekonominį, politinį bei socialinį vystymąsi svarbu tikslingai panaudoti valstybės pajamas. Valstybei svarbu subalansuoti gaunamas pajamas ir išlaidas, nes tik tada galime tikėtis šalies ekonomikos augimo ir bendros visų gyventojų gerovės. Šiam tikslui įgyvendinti pasitelkiamas valstybės biudžetas.
Lietuvoje valstybės biudžeto veikloje dalyvauja beveik visi departamentai, ministerijos, valstybės tarnybos, įstaigos, kurių reguliuojamos sferos gauną asignavimus iš valstybės biudžeto.
Tikslas:
Išsiaiškini biudžeto sudedamasias dalis,bei išanalizuoti Lietuvos valstybės biudžetą.
Uždaviniai:
1. Paaiškinti biudžeto sąvoką, bei aptarti Lietuvos biudžeto sandarą ir formavimo principus.
2. Išnagrinėti biudžeto procesą.
3. Išanalizuoti Lietuvos valstybės biudžetą 2010 – 2014 m.

1. Biudžeto sąvoka taip pat jo sandara bei formavimo principai.
Biudžetas – lėšų ar kitų materialinių išteklių visuma, skirta disponavimui; planas, pagal kurį bus skirstomos lėšos atitinkamoms išlaidoms. Dažniausiai numatomi biudžeto ištekliai – piniginės lėšos (pinigai). Organizacine prasme tai taip gali būti kitokie ištekliai (kaip laikas, energija, darbas ir kt.).
Valstybės biudžetas yra didžiausias centralizuotas valstybės fondas, per kurį akumuliuojama pagrindinė dalis lėšų, reikalingų valstybei deleguotoms funkcijoms finansuoti. Už valstybės biudžeto sudarymą ir vykdymą yra atsakinga Vyriausybė. Valstybės biudžetas – valstybės pajamų ir išlaidų sąmata tam tikram laikui (biudžetiniams metams), patrvirtinta įstatymu.
Biudžetas turi būti sudaromas laikantis svarbiausių keturių biudžeto formavimo principų:
•Biudžeto vieningumas.Biudžeto vieningumo principas reiškia, kad valstybė gali turėti tik vieną nacionalinį biudžetą, apimanti visas valstybės pajamas ir išlaidas, o biudžeto vieningumas turi bųti išreiškiamas per finansinius dokumentus, vieningą pajamų ir išlaidų klasifikaciją.
•Biudžeto pilnumas. Biudžeto pilnumo principas papildo biudžeto vieningumo principą: kiekviename biudžeto straipsnyje turi būti parodomos visos atitinkamo straipsnio išlaidos ar pajamos. Tai palengvina valstybės finansų kontrolės funkciją.

•Biudžeto realumas (teisingumas). Biudžeto realumo principas užkerta kelią biudžeto falsifikavimui. Šis principas numato valstybės finansinių operacijų, susijusių su pajamomis ir išlaidomis, teisingą atvaizdavimą biudžete.

•Biudžeto viešumas. Biudžeto viešumo principas reikalauja viešai skelbti valstybės biudžetą.
Lietuvos biudžeto sandarą reglamentuoja Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymas.
Biudžeto sandaros įstatymo tikslas – siekiant ilgalaikės, visapusiškos ekonominės ir socialinės Lietuvos Respublikos piliečių gerovės, tvaraus ilgalaikio ekonomikos augimo, užimtumo ir nekeliant grėsmės kainų stabilumui užtikrinti, kad sudarant ir vykdant biudžetą piniginiai ištekliai būtų naudojami efektyviai.
Valstybės biudžetas yra Lietuvos Respublikos Seimo tvirtinamas valstybės biudžeto pajamų ir asignavimų planas biudžetiniams metams.
Savivaldybės biudžetas yra savivaldybės tarybos tvirtinamas savivaldybės biudžeto pajamų ir asignavimų planas biudžetiniams metams. ...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 500 žodžiai iš 1440 žodžių.


Panašūs darbai


Lietuvos finansu sistema

TURINYS ĮVADAS…………………………3 1. Lietuvos finansų struktūra – institucinis aspektas…………….4 2. Lietuvos Respublikos biudžetas ……………………..7 2....

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMO BUHALTERINĖS APSKAITOS DARBO ORGANIZAVIMAS

1. 1.1 BIUDŽETINĖS ĮSTAIGOS IR JŲ STEIGIMO TVARKA Biudžetinė įstaiga yra savo pavadinimą turintis viešasis juridinis asmuo, visiškai arba iš dalies išlaikomas iš valstybės arba...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Nebiudžetiniai fondai

Valstbės finansų turinys Savo materialiniu turtu valstybės finansai yra piniginės fondų lėšos. Valstybės finansai ir finansiniai santykiai visada yra piniginiai santykiai. Šie santyk...

·
1 atsiliepimai
Peržiūrėti
Savivaldybių biudžeto formavimas

TURINYS Įvadas 2 1. Vietos valdžia Lietuvoje 4 1.1. Vietos valdžios samprata 4 1.2. Savivaldos organizavimo principai 5 2. Biudžetinis procesas 6 3. Savivaldybių biudžetai 7 3.1. Sampra...

·
6 atsiliepimai
Peržiūrėti
ELEKTRONINĖS BANKININKYSTĖS SISTEMOS SAUGUMAS

TURINYS ĮVADAS 3 I. BANKINIŲ TECHNOLOGIJŲ SAUGA 4 1.1. Grynųjų pinigų ir kitų vertingų materialių objektų saugojimas ir transportavimas. 4 1.2. Bankomatai. 4 1.3. Automatinio steb...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą