Referatas LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ VAŽIUOKLĖS TECHNINĖS PRIEŽIŪROS IR REMONTO EKONOMINIS PROJEKTAS

9.8 (4 atsiliepimai)

Apimtis
2577 žodžiai (-ių)
Kategorija
Inžinerija

Rašto darbas
Rašto darbas
Rašto darbas
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.


LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ VAŽIUOKLĖS TECHNINĖS PRIEŽIŪROS IR REMONTO EKONOMINIS PROJEKTAS

TURINYS

ĮVADAS 2

1. ŠALTINIŲ APŽVALGA 3-4

2. LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ VAŽIUOKLĖS REMONTO ĮMONĖS KŪRIMO ORGANIZACINĖ – EKONOMINĖ ANALZĖ 5

2.1. Įmonės veikla ir valdymas 5

2.2. Serviso paslaugų analizė 7

2.2.1. Technologinė įranga 9

2.2.2. Technologinis procesas 10

2.2.3. Metinė darbų apimtis 11

2.3. Rinka ir konkurentai 11

2.4. Prielaidos ir verslo rizika 12

2.5. Finansų planas 13

IŠVADOS 24

LITERATŪROS SĄRAŠAS 25ĮVADAS

Automobilio ar automobilių remontas, auto taisymas ir auto tvarkymas – nesvarbu kaip pavadintos paslaugos kurios reikalauja kruopštumo, žingeidumo ir noro surasti bei spręsti problemas – tokie mes ir stengiamės būti.

Greitėjantis gyvenimo tempas ir nuolatinė laiko stoka padarė mūsų turimus automobilius neatsiejamus nuo mūsų kasdienybės. KKadangi tai mūsų kasdienybės dalis, tai ji turi patikimai tarnauti, todėl reikia palaikyti automobilio techninę priežiūrą. Patikėkite automobilio remontą žmonėms, kuriems svarbesnė kokybė nei kiekybė – taip turėsite maksimaliai gerai suremontuotą automobilį kuris bus patikimas kelyje.

Pagrindinės eksploatuojamų automobilių gedimai yra susyja su važiuokle. Važiuoklė nėra tiesiog ratai ar stabdžiai. Ši sąvoka apima kur kas platesnę detalių bei gedimų sferą: remontuojamos ir keičiamos detalės – amortizatoriai, spyruoklės, vairo traukės, vairo traukių antgaliai ir apsauginės gumos, svirtys, keičiami ir presuojami šarnyrai, keičiami iir presuojami sailentblokai, pusašiai ir jų šarnyrai, ratų guolių keitimas, granatų keitimas, apsauginių granatos gumų keitimas, atraminių guolių ir plokštelių keitimas, keičiami ir remontuojami stabilizatoriai ir kitos važiuoklės, bei pakabos dalys.

Mano projektuojamas servisas atliks kokybiškus važiuoklės remonto darbus. Bus derinama ooptimaliausia kaina, kurią klijantas galėtų mokėti.

Įmonė turėtų nesunkei įsitvirtinti rinkoje ir konkuruoti joje. Šilutės rajone tokias paslaugas atliekančių įmonių yra gana nemažai, bet visos jos siekia labai didelio pelno, ir todėl kainos yra irgi labai didelės. Kurti tokią įmonę yra tinkamos sąlygos. Ir ji sugebėtų konkuruoti su kitomis įmonėmis.

Objektas –Individuoli automobilio važiuoklės remonto įmonė

Tikslas – Parengti automobilio važiuoklės remonto įmonės ekonominį projektą

Uždaviniai:

1. Išanalizuoti informacinius šaltinius, kuriais remiantis atliktas darbas.

2. Suformuluoti verslo idėją, ir parinkti jai tinkamą verslo valdymo formą

3. Įvertinti rinką. Apskaičiuoti kiek paslaugų gali būti parduota rinkoje per mėnesį.

4. Rementis statistika, spaudos ir įvairių katalogų informacija, įvertinti konkurentus.

5. Parengti automobilio važiuoklės remonto serviso finansų planą.

1. ŠALTINIŲ APŽVALGA

Sėkmingas verslas-investicija beveik visam gyvenimui. Tai kartu ir nepriklausomybė nuo kitų, tačiau rizika visada buvo ir bus, kad iir kiek visa sistema butu atidirbta. Tačiau rizikos ėmimasis už tam tikrą atlygį yra, sakyčiau, gana naudingas sandoris. Prieš pradedant verslą labai svarbu susipažinti su rinka, jos etapais bei žinoti kaip veikia verslo funkcijos.

Rinka — tai prekinių ir piniginių santykių visuma, prekių ir paslaugų mainai tarp pirkėjų ir pardavėjų, vykstantys pagal prekinės gamybos ir cirkuliacijos dėsnius. Rinka padeda koordinuoti įvairių ekonomikos subjektų veiklą ir tenkinti žmonių poreikius. Ji netapatintina su tam tikra prekyviete, kurioje vyksta pirkimo – pardavimo sandoriai. Toks ppožiūris yra per siauras. Sąvokos „rinka“ reikšmė daug platesnė. Ji apibūdina sąlygų kompleksą, kuris leidžia prekės pirkėjams ir pardavėjams susisiekti vienas su kitu ir sukelia konkurenciją, vieną vertus, tarp pirkėjų, ir kita vertus, tarp pardavėjų. Kiekviena prekė turi savo rinką su savo pirkėjais ir pardavėjais, net jei ir nėra kokios nors specialios vietos, kur jie susitikinėtų.

Tačiau ekonomistai supranta rinką, kaip sudėtingą ekonominį reiškinį, kuris apima visus ekonominius ryšius tarp pirkėjų ir pardavėjų bei įvairias organizacijas, kurios padeda prekės pirkėjui susisiekti vienam su kitu. Spręsdama minėtuosius uždavinius, t y. pasirinkimo klausimus, kurie kyla dėl begalinių poreikių ir ribotų galimybių, kiekviena visuomenė privalo atsakyti į šiuos pagrindinius klausimus:

1. Kokias teikti paslaugas ir kiek? Kurį gamybos galimybių kreivės tašką vertėtų pasirinkti?

2. Kaip bus šios prekės ir paslaugos gaminamos, naudojant turimus (dažniausiai ribotus) išteklius?

3. Kam bus teikiamos paslaugos? Kas vartos pasla.ugas?

Verslas – ne vien organizavimas ir valdymas. Verslininkas turi rasti naują idėją ir įkūnyti ją galutiniui rezultatui. Tai savarankiška veikla, paremta asmenine rizika, kurios tikslas – gauti pelną, panaudojant savo sugebėjimus, žinias, laiką, kitų žmonių pinigus ir kitų žmonių darbą.

Verslo rūšys ir formos gali būti skiriamos pagal įvairius kriterijus:

• legalumą (atitikimą teisės aktams) – legalus ir nelegalus (šešėlinis verslas),

• veiklos ypatumus, jos rūšis ir pporūšius – prekyba, gamyba, tarpininkavimas, paslaugos,

• sektorius, kuriuose veikiama – finansai, bankai, pramonė, žemės ūkis (steigiamos ŽŪB),

• mastą – smulkus ir vidutinis verslas, stambusis verslas.

Verslą sudaro 4 etapai:

1) Naujos idėjos paieška ir jos įvertinimas;

2) Verslo plano sudarymas;

3) Išteklių paieška;

4) Įstaigos ar įmonės valdymas.

Veiksmai, lemiantys naują idėją: terminai (laikas); tiesioginė ir potenciali idėjos vertė; rizikos įvertinimas ir raidos prognozė; verslininko tikslų, žinių, gebėjimų ir idėjų atitikimas; produkto palyginimas su konkurentų produktu.

Verslo planas, finansų planas ir apsirūpinimas lėšomis, įmonės nuosavybės forma; – įsitvirtinimo rinkoje strategija.

Verslo funkcijos yra skirstomos:

Įšorinės verslo funkcijos

• Gamina prekes

• Skatina konkuruoti

• Teikia paslaugas

• Sukuria turtą

• Suteikia naujų darbo vietų

Vietinės verslo funkcijos

• Gamybinė funkcija

• Finansinės apskaitos funkcija

• Rinkodaros funkcija

• Personalo valdymo funkcija

• Tiekimo funkcija

Visos priklauso viena nuo kitos.

1. LENGVOJO AUTOMOBILIO VAŽIUOKLĖS REMONTO ĮMONĖS KŪRIMO ORGANIZACINĖ – EKONOMINĖ ANALIZĖ

Įmonė savaime dar nėra verslas. Įmonė yra tik žmonių veiklos ir gyvybingos verslo idėjos bei kapitalo funkcionavimo juridinis pagrindas. Pateiksiu tipiškus verslo kūrimo žingsnius:

1. Tikslus verslo idėjos formulavimas. Jeigu nusprendėte pradėti verslą, turite ne tik apibrėžti veiklos kryptį, bet ir tiksliai suformuluoti verslo idėją, taigi atsakyti į klausimą: „Kas man uždirbs pinigus?“.

Pavyzdžiui, jeigu atidarysite automobilių automobilių važiuoklės remonto servizą, ką ypatingo pasiūlysite savo klientams, kad jie pasirinktų būtent jūsų servizą, o ne važiuotu į kitą servizą – juk konkurencija šiuose versluose yyra labai didelė.

2. Aplinkos analizė. Įvertinkite jūsų produkto rinką. Apibrėžkite kuo tiksliau, kas bus jūsų produkto vartotojai, ir, remdamiesi spaudos arba statistine informacija, pabandykite apskaičiuoti, kiek rinkoje gali būti parduota panašaus produkto per mėnesį arba per metus. Taippat įvertinkite rinkos tendencijas – ar jos dydi sauga, arsmunka, aryrapastovus? Žinios apie konkurentus ir jų produktų savybes padės jums sukurti savo produktą ir nustatyti kainą, už kurią tą produktą galėsite parduoti.

3. Pradinio kapitalo suformavimas. Verslo pradžiai reikės suformuoti pradinį kapitalą. Jeigu steigsite uždarąją akcinę bendrovę, turėsite grynais pinigais įnešti į kapitalą mažiausiai 10 tūkst. litų. Jeigu neturite galimybės suformuoti veiklai reikalingo kapitalo, galite ieškoti partnerių arba bandyti pritraukti papildomą finansavimą.

4. Prognozavimas. Paruoškite jūsų veiksmų, kuriant verslą, operatyvinį planą bei strateginį verslo vystymo planą.

5. Partnerių paieška. Partnerių galite ieškoti tiek tuo atveju, kai trūksta nuosavų pinigų, tiek ir tuo atveju, jeigu neturite pakankamos patirties produkto gamybos, pardavimo ir kitoje srityje. Gali būti naudinga turėti partnerį, kuris turi panašios veiklos patirtį arba savo verslą artimoje srityje.

6. Įmonės steigimas ir kiti juridiniai veiksmai. Įvykdę pirmus penkis žingsnius, nurodytus šiame sąraše, galite steigti įmonę.

2.1 Įmonės veikla ir valdymas

Įmonės pavadinimas „SAFE“ (Šilutės automobilių važiuoklės remontas). Tai individuali, privačiam asmeniui priklausanti įmonė. Įmonė kuriama Šilutės

miesto centre, klientams matomoje ir lengvai pasiekiamoje vietoje.

Pagrindinė įmonėje veiklos sritis – automobi.lių važiuoklės patikra ir jos gedimų remontas. Įmonė specializuojasi įvairios markės automobilius. Įmonės teikiamos paslaugos yra kokybiškesnės, nei kitose, panašias paslaugas teikiančiose įmonėse, nes ji pasižymi nauja technika ir kvalifikuotais darbuotojais. Įmonė yra specializuota, ir darbininkai kvalifikuoti šiam darbui. Įmonės teikiamomis paslaugomis naudojasi ne tik klientai iš visos Klaipėdos, bet ir artimesnių miestelių ir artimesnių kaimų. Todėl klientai neturėtų abejoti šios įmonės atliekamais darbais ir teikiamomis paslaugomi, iir jų kokybe.

Prieš tvarkant automobilį, yra išklausomas klientas, jo pastebėjimai, reikalavimai ir pageidavimai. Remontuojant automobilį yra tariamasi su klientu, kad kuo tiksliau išpildytume kliento norus. Pirma jam būna pasiūloma seną, susidėvėjusią, ir neatitinkančią techninių reikalavimų detalę, keisti nauja, bet jei klientas nesutinka, tada būna pasiūloma restauruoti susidėvėjusią detalę, bet klientas iškart yra perspėjamas, kad įmonėje tokios įrangos neturimi, todėl automobilio remonto kaina didėja, ir restauruota detalė, priklausomai nuo to kas ja restauravo, atnaujino, priklauso ir tos detalės kokybė, ir ttodėl dažniausiai nėra pasiekiama tokia kokybė, kaip įdedant naują detalę.

Įkūrus įmonę, atsirastų naujų darbo vietų, atsirastų naujas konkurentas, teikiantis pigesnes ir kokybiškesnes paslaugas, bet dėl konkurentų, gali įmonė gauti labai mažą pelną, ar jo net neturėti.

Struktūros ir valdymo schema:

1 ppav. IĮ „SAFE“ organizacinė valdymo struktūra

• Direktorius – įmonės vadovas, vadovauja visai komercinei ir ūkinei įmonės veiklai, organizuoja, kad būtų įvykdyti numatyti užsakymai, tvirtina įmonės darbo tvarkos taisykles, darbo sutartis, leidžia įsakymus, bei prižiūri, kad stabiliai veiktų visa įmonės sistema.

Reikalavimai: aukštasis išsilavinimas, darbo patirtis, komunikabilumas, turėti pradmenis ir supratimą apie automobilio sandarą.

• Direktoriaus padėjėjas – atlieka visus direktoriaus pavestus darbus susietus su įmonės veikla.

• Vyr. Buhalteris – tvarko turto, įsipareigojimų ir ūkinių operacijų buhalterinę apskaitą, fiksuoja įmonės buhalterinės apskaitos operacijas susijusias su pagrindinių lėšų, prekių bei materialių vertybių ir pinigų lėšų judėjimu.

• Buhalteris – atliekama įmonės vidaus ir išorės apskaita.

• Vyr. Mechanikas – užsakymų priėmėjas – priima įsakymus iš klijantų ir juos paskirsto mechanikams. užtikrina įmonės aprūpinimą atsarginėmis detalėmis, įrankiais, medžiagomis reikalingomis llengvųjų automobilių važiuoklės remontui atlikti, taip pat kontroliuoja, kad visi įrankiai , apsauginės priemonės būtų tvarkingi ir išbandyti. Prižiūri remontuojamo automobilio darbų atlikimą ir jų kokybę. Reikalavimai: aukštasis inžinerinis išsilavinimas, darbo patirtis, gebėjimas tinkamai vadovauti darbuotojams, puikia žinoti automobilio sandarą, Išmanyti remontui taikomas technologijas

• Mechanikas – jis atlieka visus važiuoklės remonto darbus, pateikia remontuojamo mazgo remonto būdus, pritarus vyr. mechanikui, juos įvykdo. Jis turi gebėti kokybiškai atlikti jam pavestą darbą. Reikalavimai: turėti ne žemesnį kaip profesinį tos rities išsilavinimą, atitinkamą kvalifikacijos ppažymėjimą ir ne mažesnį kaip trejų metų darbo stažą.

• Pagalbinis darbininkas – įmonėje jis atliks automobilio važiuoklės nuplovimą, taip pat prižiūrės gamybinių patalpų švarą, prireikus mechanikams jų pagalbos, padės atlikti paskirtus darbus.

Reikalavimai: vidurinis išsilavinimas, darbo patirtis nebūtina, kruopštumas bei atsakingumas.

1 lentelė

Projektuojamos įmonės darbuotojų poreikis

Pareigos Etatų skaičius Mėnesinis/val. Atlyginimas lt Metinis atlyginimas lt Mokestis sodrai 30,98% lt Garantinio fondo mokestis 0,1% lt

Direktorius 1 20 Lt/val 40320 9536,67 40,32

Direktoriaus padėjėjas 1 12Lt/val 24192 5722,01 24,19

Vyr. Buhalteris 1 12Lt/val 24192 5722,01 24,19

Buhalteris 1 7Lt/val 14112 3337,84 14,11

Vyr. Mechanikas –užsakymų pr.iėmėjas 1 12Lt/val 24192 5722,01 24,19

Mechanikas 4 10Lt/val 20160 4768,34 20,16

Pagalbinis 2 6Lt/val 12096 2861,01 12,09

Iš viso 11 115Lt/val 231840 54835.92 231.76

Parinktas valandinis atlyginimas todėl, kad atlyginimas yra apskaičiuojamas tik tam tikromis išdirbtomis valandomis, o ne visai dienai. Kai įmonė neturi užsakymų, darbininkai neturi darbo, ir nedirba. Tuo jis įmonei neša ne pelną, o nuostolius, pagal valandinį darbo užmokestį, bus teisinga ir įmonės ir darbininko atžvilgiu. Lengviau apskaičiuoti ir išdirbtus viršvalandžius. Bet Darbuotojo valandinis atlygis arba mėnesinė alga negali būti mažesni už LR Vyriausybės nustatytus minimaliuosius dydžius. (2008 m. sausio 1 d. minimalus valandinis atlygis – 4,85 Lt, o mėnesinė alga – 800 Lt). Atskiroms ūkio šakoms, regionams ar darbuotojų grupėms Vyriausybė trišalės tarybos teikimu gali nustatyti skirtingus minimaliojo valandinio atlygio ir minimaliosios mėnesinės algos dydžius.

2.2 Transporto paslaugų analizė

Norint suprojektuoti ir įkurti įmonę, reikia sudaryti grafiką, pagal kurį bus vykdomi darbai. Lentelėje bus nurodytos datos, kuriomis vadovaujantis bus atliekami darbai.

2 lentelė

Projekto įgyvendinimo grafikas

Darbai Atlikimo terminas

Internetinio portalo, duomenų bazės, internetinės kknygos sukūrimas 2011m. Sausio 01d. – 2011m. Sausio 31d

Tyrimas ir viešojo pobūdžio informacinės medžiagos kūrimas ir sklaida 2011m. Balandžio 01d. – 2011m. Balandžio 31d.

Patalpų paruošimas 2011 m. Gegužės 01 d. – 2011 m. Liepos 31 d.

Personalo atranka ir apmokymas 2011 m. Birželio 01 d. – 2011 m. Liepos 31 d.

Įrangos įsigijimas ne vėliau kaip 2011 m. Liepos 25 d.

Paruošiamieji darbai, atsargų pirkimas 2011 m. Liepos 01 d. – 2011 m. Liepos 31 d.

Veiklos pradžia ne vėliau kaip 2011 m. Rugpjūčio 01 d.

2.2.1 Technologinė įranga

Kuriant įmone labai svarbu visk labai kruopščiai apgalvoti visi pliusai ir minusai turi bet tam laikotarpiui aiškūs, o su ateityje susidurtais sunkumais susiduria visi tai yra neišvengiama kiekvienam verslininkui. Manau svarbiausia pradėti matyti nuo internetinio portalo, duomenų bazės, internetinės knygos sukūrimas, tai bus svarbu visam įmonės gyvavimo laikotarpiui, norint būti populiaria įmone reikia reklamos ir internetinio puslapio.

Svarbi dalis, kuriant įmonę yra patalpos, kuriose yra ruošiamasi atlikti įmonės veiklą, ir turto poreikis, tai visas įmonės turtas kurį ji naudos siekdama pelno. Įmonės planuose yra numatyta statyti naujas patalpas, tam kad įmonei nereikėtų kasmet atiduoti dalį pelno. Pirmiausia bus statomos gamybinės patalpos, kur bus atliekami visi su lengvųjų automobilių važiuoklės remontu susyja darbai. Po to kitos patalpos, tai administracinės patalpos ir sandėliai. Atskirų patalpų staklėms nereikės, nnes pati įmonė restauravimo darbus neatliks. Tuos darbus atliks kitos įmonės, su kuriomis bus sudarytos sutartys.

Įmonei reikės tokios įrangos, nes norint atlikti važiuoklės darbus reikia įrankių, su kuriais galės profesionaliau atlikti darbus. Įrankiai paringti tokie, nes tai yra optimaliausias variantas, kainos ir kokybes atžvilgiu. Įrengimai bus naudojami pagal paskirtį, parinktas minimaliausias jų kiekis, kad įrengimai nebūtų nenaudojami. Viskas buvo renkama įvertinant optimaliausius variantus.

3 lentelė

Ilgalaikio turto poreikis

Pavadinimas Charakteristika/modelis Kiekis Kaina be PVM Suma ...

Šiuo metu Jūs matote 50% šio darbo.

Matomi 2577 žodžiai iš 5153 žodžių.

Kiti mokslo darbai

IGNALINOS ATOMINĖ ELEKTRINĖ, JOS POVEIKIS ŽMONĖMS IR APLINKAI

IGNALINOS ATOMINĖ ELEKTRINĖ, JOS POVEIKIS ŽMONĖMS IR APLINKAI 1.IGNALINOS ATOMINĖ ELEKTRINĖ Ignalinos AE veikia kanalinio tipo šiluminių neutronų vandens – grafito branduoliniai reaktoriai RBMK – 1500. Toks energinis reakt...

1 atsiliepimų
Parsisiųsti
BALTIJOS AUDINIAI GAMYBOS TECHNOLOGINĖ ANALIZĖ

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS     VERSLO VADYBOS FAKULTETAS FINANSŲ INŽINERIJOS KATEDRA   UAB „BALTIJOS AUDINIAI“ GAMYBOS TECHNOLOGINĖ ANALIZĖ   Darbą atliko:   Darbą tikrino:   Vilnius, 2014 TURINYS (adsbygoo...

2 atsiliepimų
Parsisiųsti
Trasos projektavimas

Untitled VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ IR DIZAINO KOLEGIJA PETRO VILEIŠIO GELEŽINKELIO TRANSPORTO FAKULTETAS GELEŽINKELIŲ INFRASTRUKTŪROS IR INFORMACINIŲ SISTEMŲ KATEDRA Evaldas Prokopas GK11D gr. KELIŲ INŽINERINIAI TYRINĖJIMAI...

6 atsiliepimų
Parsisiųsti
LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ VAŽIUOKLĖS TECHNINĖS PRIEŽIŪROS IR REMONTO EKONOMINIS PROJEKTAS

TURINYS ĮVADAS 2 1. ŠALTINIŲ APŽVALGA 3-4 2. LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ VAŽIUOKLĖS REMONTO ĮMONĖS KŪRIMO ORGANIZACINĖ – EKONOMINĖ ANALZĖ 5 2.1. Įmonės veikla ir valdymas 5 2.2. Serviso paslaugų analizė 7 2.2.1. Technologinė ...

4 atsiliepimų
Parsisiųsti
Kumštelinio machanizmo su svyruojančiu sekikliu projektavimas

Apskaičiuoju sekiklio judesio koeficientus ks KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS PANEVĖŽIO INSTITUTAS Mašinų ir mechanizmų teorija Varianto nr.38 Kumštelinio machanizmo su svyruojančiu sekikliu projektavimas Tikrino: dės...

1 atsiliepimų
Parsisiųsti
Atsisiųsti šį darbą