Referatas kyokushin karate

3 atsiliepimaikyokushin karate

KARATE

Karate šiomis dienomis vadinama sportu, bet kas yra sportas? Žodyne jo reikšmė yra žaidimas ar konkursinė veikla, ypač vykstanti lauke, įtraukiant fizines pastangas. Karate yra rungtynės bet iš esmės jos vyksta su savimi, kovojimas su savo problemomis ir silpnybėmis, yra labiau reikšmingas negu laimėjimas prieš kitus. Kartais mes treniruojamės lauke žinoma įtraukdami ir fizines pastangas ir čia panašumas pasibaigia.

Šiandienos sporte dažnai matome žaidėjus ar priešininkus ginčijantis dėl teisėjų nuosprendžio, netgi dėl to kovojant vieniems su kitais. Tada kai eesame įsitempę ir daug kas mūsų gyvenime pastatyta ant kortos, pradedame atsiprašinėti, tai dažnai reiškia pinigus. Ar pinigai tokie svarbūs, kad reikėtų taip elgtis? Ar tai yra būdas kuriuo bandome patobulinti draugiją kurioje gyvename? Mes turime rodyti pavyzdį jaunesnėms kartoms. Kaip mes galime juos kaltinti dėl blogo elgesio, kai patys rodome pavyzdį.

Linksma žiūrėti į du kovojančius Kyokushin mokinius, kartais vienas pataiko gana stipriai bet priešininkas nepraranda kantrybės. Jo pirmas žodis yra pasveikinimas savo oponento su tokia gera kova. Tada susižinojama kkaip ir su kokia technika jam buvo smogta.

Kyokushin-gyvenimo budas

Budo- karinis būdas, bušido- kario kelias, tai yra ištraukos iš japonų filosofijos ir istorijos. Kyokushin yra gyvenimo būdas, gyvenimo stilius, tai yra daugelis dalykų skirtingiems žmonėms. Bušido yra elgesio raktas, kur drausmė iir moralinė vertė turi didžiausią reikšmę, visiškas įsipareigojimas, samurajams jis yra savo mokytojui, mirtis prieš negarbingumą, ko daugiau tu gali kieno nors paklausti.Kyokushin karate taip pat yra visiškas įsipareigojimas, kai kas ko trūksta šiuolaikiniame mąstyme.

Karate per pastarąjį dešimtmetį tapo fiziška, mes apleidome daugelį dalykų. Drausmė, pagarba, garbė ir metodai, šie dalykai, kurie padeda mokantis karate taip pat buvo užmiršti arba ignoruoti.

Ki ir Tanden yra taip pat ignoruoti, nes jie yra abstraktūs, viskas kas sunkiai suprantama yra “išstumta už borto” pasirenkant lengvesnį kelią. Gilesnės karate reikšmės taip pat yra svarbios, ne tai, ar mes galime aukštai kelti koją, būti gerais kovotojais, ar kiek galime medžio sulaužyti. Juodas diržas kai kuriais atvejais svarbiausias kai kuriems žmonėms. Manęs dažnai klausdavo kiek laiko reikia, kkad gautum juodą diržą. Atsakydavau “nueik ir nusipirk.svarbu ne diržo spalva, o žmogus.”. Gyvenant gerą gyvenimą, prisitaikant prie Kyokushin elgesio normų, principų ir visuomenės, yra labiau naudinga negu turėti juodą diržą.

Mes kankiname save kad būtume priimti visuomenės. Mes tai darome palengvindami treniruotes. Nesilaikant griežtos drausmės treniruojantis, nesikartojant technikų kurios buvo išmoktos prieš dešimtmečius(pavyzdžiui tų kurių negalima panaudoti turnyro metu), taigi kas atsitinka? Mes pamažu prarandame tuos dalykus, kurie padarė karate, netgi pritraukė mus pirmiausia prie meno. Viena karta po kitos ppraranda kažką ir mes neilgai trukus turime tai, ko negalima pavadinti karate.

Kiek kartų jūs skaitėte pranešimus kuriuose karate karate salėse teigiama, kad instruktoriai yra čempionai, arba jų didžiausia svajonė yra tapti čempionais. Kodėl atrodo, kad niekas nesidomi tik karate treniravimusi ir ja nesimėgauja, bando tapti gerais piliečiais, labiau verta. Aš neturiu nieko prieš turnyrus(dalyvavau daugelyje jų sėkmingai), bet niekada neatsisakiau savo nuomonės,kad šlovė būna vienadienė. Kitą dieną ji sugrįžta į karate salę.

Ar Kyokushin karate bus olimpinė šaka? Šis klausimas yra kiekvieno galvoje tuo metu kai aš rašau. Mano nuomone(turiu pabrėžti, kad ji mano), tikiuosi- ne. jau nekalbant apie faktą kai tvirtinau, kad Kyokushin karate nėra sportas, atrodo olimpinis idealas praranda savo būdą. Buvo laikas kai būčiau praleidęs ištisas valandas per televiziją žiūrėdamas olimpines žaidynes, kur kovoja atletai. Dabar mes labai daug girdime apie narkotikus ir kiek daug pinigų buvo išleista jiems, todėl originalus žaidynių tikslas išblėso, valstybė ir politika atsistojo į jų vietą. Bijau, kad tas pats gali nutikti ir su karate jeigu ji bus priimta į olimpines žaidynes.

Galbūt mes visi truputį pakeitėme savo būdą per tuos ilgus metus, lakas apgalvoti ką darome ir sugrįžti į Kyokushin. Nesakau kad žinau visus atsakymus, bet tikiuosi kad mano pastangos rašant, paskatins tuos iiš jūsų, kurie tikrai nori suprasti Kyokushin.

DRAUSME

Drausmė reiškia skirtingus dalykus skirtingiems žmonėms. Jūs turite discipliną paskirtą kitų, tai yra karinę discipliną. Taip pat dar yra psichinė, asmens ir fizinė drausmė. Visos jos yra labai svarbios, ne tik treniruotėse bet ir kasdieniniam gyvenimui. Drausmė gali padėti susidoroti su kasdieninėmis problemomis, su kuriomis susiduriame, didelėmis ar mažomis.

Problemos gali privesti prie streso ir rūpesčių. Kai esate susirūpinę ir irzlūs, prarandate kantrybę darbe ar mokykloje, su šeima ir draugais.

Kai Japonijoje buvau mokytojas, drausmė su kuria susidūriau kasdienybėje, anksčiau buvo labai didelė. Niekas man nesakė ką daryti ar kaip elgtis, mokinausi iš patirties. Kada stovėti, kaip stovėti, kaip kreiptis į vyresnius, daryti ką liepė, neabejotinas paklusnumas.

Taigi kaip gali padėti drausmingumas? Jeigu naudosite asmens discipliną kasdieninėje veikloje atrasite harmoniją savo gyvenime. Darant dalykus kurių nemėgstate daryti pvz.: rašant laiškus, plaunant mašiną, darant namų darbus. Čia yra labai paprasti pavyzdžiai iš kasdieninių namų ruošos darbų su kuriais susiduriame, su asmens disciplina ir pozityviu mąstymu jie neturi tapti našta.

Treniravimas taip pat reikalauja disciplinos,iš tikrųjų ji prasideda tik atėjus pas vyresnįjį mokytoją. Kiek kartų grįžote iš darbo ar mokyklos ir pagalvojote “šį vakarą nesitreniruosiu, nes esu pavargęs”. Tada atsisėdate ir nieko nedarote. Kitą dieną pykstate ant savęs, kad nesitreniravote, ddėl to patiriate stresą ir vėl viskas iš naujo. Būtų buvę geriau panaudoti asmens discipliną, ir eiti treniruotis, tada jaustumėtės geriau ir fiziškai, ir morališkai. Kyokushin reikalauja drausmės, tai yra sunkiausia treniravimosi dalis. Tikimasi kad viską darysite teisingai: kalbėsite tik tada kai reikia ir atsakysite stipriu osu.

PAGARBA

Manau kad pagarba kitiems ir sau yra labai svarbi. Jeigu treniruojiesi, turi gerbti savo trenerį, savo mokytoją. Netgi jeigu jums nepatinka savotiškas instruktorius, jūs turite atiduoti jam pagarbą, jo pozicija ir patirtis to nusipelnė. Jeigu kažkam sekasi mokykloje ar darbe, jie nusipelnė kitų pagarbos; tačiau per dažnas pavyduliavimas pakeičia pagarbą. Tėvai ir vaikai turėtų gerbti vieni kitus. Dažnai girdime kažką sakant kad jie nekenčia savo tėvo ar motinos. Bet šie žmonės juos atvedė į šį pasaulį, maitino ir rengė. Galbūt tai yra pasenęs mastymo būdas, bet tokio trūksta šiomis dienomis ir šiame amžiuje. Kaip gali tikėtis pagarbos sau, jei tu jos neparodai kitiems.

Kita mūsų laikų, taip vadinamos modernios visuomenės problema yra svetimo turto gerbimas. Kiek žalos yra padaryta tik dėl malonumo?

Taip pat svarbu gerbti savo kūną. Rūpintis juo nepiktnaudžiaujant šiandieninėmis pagundomis. Narkotikai, alkoholis ir cigaretės yra trys didžiausios problemos, kurios yra dabar. Negalime gerbti savęs ar savo varžovo,jei vartojame narkotikus norėdami pagerinti savo

vaidmenį. Jei negalime priimti pralaimėjimo,kaip to reikalauja tikroji varžybų dvasia tada išvis nesivaržykime.

Pagarba salei kurioje sportuojate, savo draugams mokiniams, tradicijoms ir visiems žmonėms kurie eina priešaky.

GARBE

Garbė,pasirinkimas to kas teisinga arba įprastinės elgesio formos.Garbė tėvui ir motinai. Šlovė tarp vagių. Yra daug būdų bandyti išaiškinti ši žodį. Ką jis reiškia jums? Jei norite varžytis turite daryti tai garbingai, laikytis taisyklių ir nugalėti baimę, laimėti ar pralaimėti. Nors jau minėjau apie narkotikų vartojimą,palyginti su pagarba kitiems ir savo kūnui. Jaučiu, kad ttai taip pat įeina ir į garbės skyrių. Jūs negalite būti garbingi jei vartojate tokius dalykus. Žinojimas, kad sukčiavote norėdami laimėti, nesutinka su Budo taisyklėmis(ar jokiomis kitomis), kas yra labai svarbi Kyokushin dalis.

MANIEROS

Elgsena parodo koks yra žmogus. Štai ką man sakė vaikystėje. Geros manieros nieko nekainuoja. Kasdienis gyvenimas būtų daug geresnis, jei vadovautumėmės šiais dviem devizais.

Sakant atsiprašau ir ačiū viskas pasikeičia darbe ar mokykloje,ar netgi kai išėjote apsipirkti. Atrodo, kad visi taip skuba, kad net neturi laiko vienas kkitam,kas ir veda į stresą ir blogas manieras. Nors mes ir gyvename lygių teisių vyrų ir moterų visuomenėje, paprastas gestas yra prilaikant atidarytas duris moteriai, tuo tarpu pats vienas nėra toks svarbus, kokią reikšmę turi geros manieros. Dabar papasakosiu vieną iistoriją, kuri neseniai man nutiko. Aš buvau namie Velse, lankiau brolį ir jo šeimą. Kai buvau ten, nuėjau į treniruotę su savo geru draugu Shihan Alwyn Heath. Kadangi mano draugė taip pat norėjo eiti treniruotis, ji nuėjo į gimnastikos salę. Neilgai trukus po mūsų treniravimosi pradžios, vienas iš vaikinų, kurie buvo gimnastikos salėje, priėjo prie manęs. Jis žinojo kad tai ...


Šiuo metu Jūs matote 50% šio darbo.

Matomi 1630 žodžiai iš 3260 žodžių.

Kiti mokslo darbai

Paveldimumas ir treniruotumas

TURINYS Įvadas ………………………… 2 1. Paveldimumas ………………………… 3 2. Komponentų įvairovės metodai ……………………….. 4 2.1 Dvynių metodas ………………………… 4 2.2 Šeimos panašu...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Krepšinis

Referatas Populiariausia sporto šaka – krepšinis Redas Ambrazevičius 8C klasė 2004 Įvadas Referato tema – populiariausia sporto šaka Lietuvoje – krepšinis. Šią temą aš pasirinkau todėl, kad ji mane labai sudomino. Šiame...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
kyokushin karate

KARATE Karate šiomis dienomis vadinama sportu, bet kas yra sportas? Žodyne jo reikšmė yra žaidimas ar konkursinė veikla, ypač vykstanti lauke, įtraukiant fizines pastangas. Karate yra rungtynės bet iš esmės jos vyksta su savimi,...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Michaelio Schumacherio biografija

Vaikystė Michaelis Schumacheris gimė 1969 sausio 3-iąją Vokietijoje Huerto Hermiulhaimo miestelyje prie Kelno Rolfo ir Elisabeth Schumacherių šeimoje. Michaelio tėvas buvo aistringas konstruktorius ir sūnui sukonstravo nedidelį kar...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
XXVIII-osios olimpinės žaidynės

1. Įvadas Olimpinių žaidynių pradžia antikoje. Senovėje jos buvo žymiausias sportinis renginys. Olimpinės žaidynės vykdavo kas 4 metai šventame Olimpo slėnyje Pelopones pusiasalyje dievo Dzeuso garbei (yra nuomonė, jog šios ža...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti