Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Katės

9.6 (4 atsiliepimai)

Apimtis
1,331 žodžiai (-ių)
Sritis
Biologija

Katės page 1
Katės page 2
Katės page 3
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.

Katės

Stebėdami paukščio tykančią katę,nesunkiai galime nuspręsti, kad katės yra liūtų ir tigrų giminaitės.Visos katės moka puikiai medžioti,jos stiprios ir judrios.Šių gyvūnų pojūčiai labia išlavėję,dantys ir nagai aštrūs.Katės daugiausia medžioja naktį ir labia gerai mato tamsoje.Net naminės katės puikiausiai gali išgyventi laisvėje medžiodamos peles,mažus paukščiukus,vabzdžius ir kitus gyvius.Tačiau daugelis egzotiškų grynaveislių kačių negalėtų pačios išgyventilaisvėje,nes dauguma jų yra pripratusios prie lepaus gyvenimo žmonių namuose.

Mūsų naminės katės yra kilusios iš rainos laukinės katės,gyvenusios jau prieš milijoną metų,-laukinės Afrikos katės.Ši nnedidelė katė paplito visoje Afrikoje,Azijoje ir Europoje,kol pagaliau ją prisijaukino afrikiečiai,kad ši saugotų jų maisto sandėlius nuo pelių ir žiurkių. Senovės egiptiečiai laikė kates grūdų sandėlių apsaugai.Katės buvo taip gerbiamos , kad kai kurias garbino kaip dievybes. Buvo daromos statulėlės. Nuo tų laikų žmonės išvedė daugybę kačių veislių-nuo rainų ir ilgaplaukių persų iki beodegės Mankso katės.Prieš 3000metų naminės katės buvo paplitusios ir labia garbinamos Egipte.Šiandien visame pasaulyje yra per 500 milijonų naminių kačių.

Oficialiai yra pripažįstama per 100 naminių kačių vveislių,o dar daugiau yra oficialiai neregistruotų.Kačių žinovai atrankos būdu nuolat veda naujas kačių veisles.Bombėjaus katė yra naujos veislės,kuri buvo išvesta XX amž. 8-ajame dešimtmetyje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ją išvedė sukryžminę Birmos katę su Amerikos juodąja trumpaplauke. Nors Bombėjaus katės kailis yyra labia trumpo plauko ir tankus,vis dėlto išliko visi tipiški kačių bruožai.

Tūkstančius metų juodos katės buvo siejamos su burtais ir raganavimu.Yra žmonių,kurie vis dar tebetiki,kad jos atnešančios laimę arba nelaimę.

Laikinė Afrikos katė labia panaši į rainą naminę katę,tik yra stambesnė,jos galva didesnė.Laukinės Afrikos katės ant kojų ir uodegos turi juodus dryžius.

Beplaukės katės – sfinksai-buvo išvestos XX amž. 7 – ajame dešimtmetyje iš kačiuko,kuris gimė be kailio.Sfinkso oda plika,išskyrus kelis švelnius kuokštelius ant snukio, letenų ir uodegos galiuko.Tokios beplaukės katės vargu ar ilgai išgyventų laisvėje.

Kačių patelės būna katingos maždaug 9 savaitės . Jos atsiveda nuo 1 iki 10 kačiukų,bet vidurkis yra 2-5 . Pulkelis ka tik atsivestų kačiukų vadinamas vada. Iš pradžių kačiukai yra bejėgiai.Pirmąją savaitę aar dar ilgiau jie būna akli , šliaužioti pradeda tik po 2 savaičių. Iš pradžių jie minta tik motions pienu . Maždaug po 8 savaičių jie atjunkti ir ima pratintis prie kito maisto. Šis procesas vadinamas nujunkymu. Dar po 4 savaičių motina katė vėl gali poruotis.

Kačių jaunikliai vadinami kačiukais.Jie valandų valandas vaikosi savo uodegas,šokinėja vienas ant kito,rengia netikras dvikovas.Jų žaidimai rimti,nes padeda ugdyti medžiojimo instinktą,greitą reakciją,stiprina raumenis,daro juos lankstesnius,- viso to reikės , kai teks patiems rūpintis savimi.

Naminės katės primena savo laukinius protėvius keliais požymiais.Nors daugumai naminių kačių medžioti sau maisto nereikia, jos lyg tikros medžiotojos ypač suaktyvėja auštant ir leidžiantis saulei,sėlina ir puola įsivaizduojamą grobį. Šitoks elgesys yra instinktyvus , jo nereikia mokytis. Katė ,užaugusi atskirta nuo kitų kačių,vis tiek elgiasi būtent šitaip.

Katės garsėja savo švara. Kieknieną dieną jos maž...

Šiuo metu matote 50% šio darbo.

Matomi 666 žodžiai iš 1331 žodžių.


Panašūs darbai


APLINKOS TARŠA IR ŽMOGAUS SVEIKATA

Ekologijos referas ĮVADAS Pastaruoju metu Lietuvoje daug dėmesio skiriama ir aplinkos tyrimo programoms. Atmosferos oro taršos įtaka visuomenės sveikatai nagrinėjama įvairiais aspekta...

·
1 atsiliepimai
Peržiūrėti
Kambarinės gėlės

AMARILIS- daugiametis svogūninis amarilinių šeimos augalas. Kilęs iš P.Amerikos. Lapai dvieiliai, žvilgantys, linijiški. Storo žiedstiebio viršūnėje 3-6 stambūs žiedai, forma pri...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
Ligu gydymas netradiciniais metodais

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija 2002-2003 m.m. projektinis darbas LIGŲ GYDYMAS NETRADICINIAIS METODAIS Projektinį darbą rengė: …..3t2 ……3t2 …..3t2 Darbo vadovė V. Iv...

·
1 atsiliepimai
Peržiūrėti
,,KLAIPĖDOS MIESTO GATVIŲ SĄSAJA SU GAMTA‘‘

Klaipėdoje yra daug gatvių gelių,medžių ir šiaip visokių pavadinimų. Aš pasirinkau medžių pavadinimu tris gatves ,,BERŽŲ,KLEVŲ IR ĄŽUOLŲ‘‘ apie juos aš aprašysiu kokie...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Skoliozė

-stuburo išlinkimas į šoną.Stuburas išlinksta,kai sutrinka jo ir gretimų griaučių dalių vystymasis taip pat dėl rachito ar nusilpusių nugaros raumenų ar raiščių. Kiekvieno ž...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą