Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Gamybos procesas įmonėje

9.6 (3 atsiliepimai)

Apimtis
930 žodžiai (-ių)
Formatas
DOCX failas (43.98 KB)
Tipas
Konspektai

Gamybos procesas įmonėje 1 puslapis
Gamybos procesas įmonėje 2 puslapis
Gamybos procesas įmonėje 3 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.

GAMYBOS PROCESAS ĮMONĖJE

Gamybos procesas yra visuma tarpusavyje susijusių darbo ir gamtinių procesų, kurių metu pradinė medžiaga paverčiama gatavais gaminiais.
Kiekvienos įmonės paskirtis – gaminti gamybos priemones, vartojimo reikmenis arba atlikti aptarnavimus.
Gamybos procese galima išskirti tris sudedamąsias dalis: darbą, darbo priemones ir darbo objektus (žr.1pav.).

1pav. Gamybos proceso schema

Bet kuriame darbo procese darbininkas, naudodamas darbo priemones (įrenginius, prietaisus, įrankius), veikia darbo objektus (pradines žaliavas, medžiagas, pusgaminius), paversdamas juos gatavais produktais. Darbo objektus galima suskirstyti į keturias pagrindines grupes : žaliavas bei pagrindines medžiagas, pagalbines medžiagas, kooperuojamuosius iį komplektuojamuosius dirbinius.
Žaliavos ir pagrindinės medžiagos – tai darbo objektai, iš kurių tiesiogiai gaminama produkcija, kurie sudaro gaminių daiktinį turinį (metalas – mašinų gamyboje, oda arba jos pakaitalai – avalynės gamyboje, mediena – baldų gamyboje ir pan.).
Pagalbinės medžiagos nesudaro gaminio daiktinio turinio, bet jos naudojamos gamybos procese (tepalai – staklėms tepti, emulsija – pjaunamam metalui ir pjovimo įrankiams aušinti, medžiagos ūkiniams reikalams ir kt.).
Kooperuojamieji dirbiniai ūkio požiūriu nėra gatavi gaminiai, nors ir įeina į juos gaminusios įmonės prekinę produkciją. Jie gaminami pagal įmonių vartotojų užsakymus, dažniausiai pagal užsakovo brėžinius bei kitokią techninę dokumentaciją. Įmonėje, kuri yra kooperuojamųjų dirbinių užsakovas, šie dirbiniai gamybos procese toliau apdirbami. Prie kooperuojamųjų dirbinių priskiriami, pvz : iš kitų įmonių gaunami liejiniai, kalti ruošiniai, kartais – ir gatavos detalės.
. Visų gaminių ar detalių gamybos procesų pagrindinis struktūrinis vienetas - operacija. Bet kurių gaminių ar detalių gamybos technologinis procesas skirstomas į daugelį operacijų, kurių kiekviena savo ruožtu skirstoma į daugelį perėjimų.
Operacija vadinama elementari gamybos proceso dalis, kuria darbininkas arba brigada, neperderindama įrenginių, atlieka toje pačioje darbo vietoje, tiems patiems darbo objektams.
Darbo vieta - tai įrenginiais ir įrankiais aprūpinta gamybinio ploto dalis, kurioje atliekama operacija.
Operacijos, priklausomai nuo jų vaidmens gamybos procese, gali būti gamybinės, transportinės, kontrolinės, sandėliavimo.
Gamybos operacija - tai tikslingas darbo objektų fizinių bei cheminių savybių keitimas, siekiant juos paversti gaminiais. Prie gamybinių priklauso ir natūralios ...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 360 žodžiai iš 930 žodžių.


Panašūs darbai


Nanomedžiagos
Nanomedžiagos

  Įvadas – tai cheminės medžiagos arba kitos medžiagos, kurios gaminamos ir naudojamos nanoskalėje, kuri daugiau nei 10 000 kartų mažesnė už žmogaus plauko storį Moksle ir technologijoje priešdėlis “nano” reiškia 10-9 t.y 1 milijardinę dalį. gali būti gamtoje randamos c...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
Gamybos procesas įmonėje
Gamybos procesas įmonėje

GAMYBOS PROCESAS ĮMONĖJE Gamybos procesas yra visuma tarpusavyje susijusių darbo ir gamtinių procesų, kurių metu pradinė medžiaga paverčiama gatavais gaminiais. Kiekvienos įmonės paskirtis – gaminti gamybos priemones, vartojimo reikmenis arba atlikti aptarnavimus. Gamybos proces...

·
3 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą