Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Ergonomikos straipsnių analizė

9.7 (2 atsiliepimai)

Apimtis
1,320 žodžiai (-ių)
Sritis
Ergonomika
Formatas
DOCX failas (45.19 KB)
Tipas
Analizės

 Ergonomikos straipsnių analizė 1 puslapis
 Ergonomikos straipsnių analizė 2 puslapis
 Ergonomikos straipsnių analizė 3 puslapis
 Ergonomikos straipsnių analizė 4 puslapis
 Ergonomikos straipsnių analizė 5 puslapis
 Ergonomikos straipsnių analizė 6 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.


Įvadas
Ergonomika yra mokslas, kuris nagrinėja žmogaus ir jo darbo aplinkos santykį, siekiant sukurti patogesnes ir saugesnes darbo sąlygas. Tai yra interdisciplininis mokslas, kuris apjungia biologijos, psichologijos, inžinerijos ir kitų mokslų žinias. Ergonomika taip pat yra vadinama "humanistinės inžinerijos" arba "žmogaus inžinerijos" sritimi.
Ergonomika nagrinėja, kaip žmonės sąveikauja su savo darbo aplinka, įrankiais ir įrangomis, siekiant sumažinti įtampą, stresą ir pavojų darbe, pagerinti darbo kokybę ir efektyvumą, taip pat užtikrinti darbuotojų sveikatą ir saugumą. Ergonomika taip pat gali būti taikoma įvairiose srityse, tokių kaip medicina, sportas, architektūra ir kt.
Taigi šiame darbe palyginsiu ir išanalizuosiu du mokslinius straipsnius, kurie nagrinėja ergonomikos ypatumus ir jų poveikį žmogaus sveikatai.

1 Straipsnis: SOPEZ: study for the optimization of ergonomics in the dental practice - musculoskeletal disorders in dentists and dental assistants: a study protocol

Šio straipsnio tema yra labai aktuali, kadangi raumenų ir kaulų sutrikimai yra plačiai paplitę tarp odontologų ir jų asistentų. Straipsnio tema ir turinys yra tarpusavyje susiję, kadangi ir turinyje ir straipsnio temoje kalbama apie ergonomiką odontologijoje. Tyrimo tikslas yra ištirti raumenų ir kaulų sutrikimų paplitimą tarp odontologų ir jų asistentų, taip pat nustatyti su tuo susijusius rizikos veiksnius ir pateikti rekomendacijas, kaip jų išvengti. Odontologai ir odontologijos asistentai dažnai patiria raumenų ir skeleto sistemos sutrikimus, kuriuos dažniausiai sukelia pakartotiniai judesiai ir ilgas sėdimas darbas. SOPEZ yra tyrimas, kurio tikslas - įvertinti ir optimizuoti odontologinės praktikos ergonomiką siekiant sumažinti raumenų ir skeleto sistemos sutrikimų riziką odontologams ir odontologijos asistentams. Siekiant įvertinti odontologų raumenų ir kaulų sutrikimų paplitimą, buvo surinkta 1000 atsakymų iš visoje šalyje (Vokietijoje) paskelbto internetinio klausimyno. Siekiant įvertinti keturiose gydymo koncepcijose naudojamų gydymo metodų ergonominę riziką, inerciniais jutikliais buvo atliekama 3D judesių analizė. Šiuo tikslu buvo surinkta 20 odontologų ir jų padėjėjų komandų iš keturių odontologijos sričių specializacijų (bendrosios praktikos gydytojų , ortodontų , endodontų ir burnos chirurgų) ir studentų kontrolinė grupė. Kiekviena komanda atliko konkrečiai sričiai būdingus standartizuotus gydymo veiksmus su manekeno galva. Matavimai buvo atliekami kiekvienoje iš keturių gydymo koncepcijų. Duomenys buvo analizuojami naudojant greitąjį viršutines galūnes vertinimą (angl. Rapid Upper Limb Assessment, RULA), kuris buvo modifikuotas objektyviu duomenų vertinimui. Rezultatai yra pateikti statistine forma ir paaiškinti. SOPEZ tyrimas yra pirmasis Europos masto tyrimas, skirtas vertinti raumenų ir skeleto sistemos sutrikimų dažnį ir įtaką odontologams ir odontologijos asistentams, susijusius su darbo vietos ergonomika. Šis tyrimas bus naudingas siekiant sumažinti odontologų ir odontologijos asistentų susirgimo raumenų ir skeleto sistemos sutrikimais riziką. Straipsnio privalumai yra tai, kad jis yra gerai struktūruotas ir remiasi gausia literatūros analize. Tyrimo metodika yra aiškiai aprašyta, o rezultatai yra pateikti statistine forma ir paaiškinti. Straipsnis taip pat siūlo rekomendacijas, kaip galima išvengti raumenų ir kaulų sutrikimų darbo vietoje.

Trūkumai yra tai, kad autoriams nepavyko nustatyti sąryšio tarp tam tikrų rizikos veiksnių ir raumenų ...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 500 žodžiai iš 1320 žodžių.


Panašūs darbai


 Ergonomikos straipsnių analizė
Ergonomikos straipsnių analizė

Įvadas Ergonomika yra mokslas, kuris nagrinėja žmogaus ir jo darbo aplinkos santykį, siekiant sukurti patogesnes ir saugesnes darbo sąlygas. Tai yra interdisciplininis mokslas, kuris apjungia biologijos, psichologijos, inžinerijos ir kitų mokslų žinias. Ergonomika taip pat yra vadinama "...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Mikroklimatas
Mikroklimatas

ĮVADAS Šiame darbe bendrai apibūdinsiu, kas yra mikroklimatas darbo aplinkoje, bei kokie yra reikalingi parametrai ir kaip jie nustatomi. DARBO APLINKA Visų pirma reikia apibūdinti, kas išvis yra dar...

·
1 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą