Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas

9.6 (4 atsiliepimai)

Apimtis
1,344 žodžiai (-ių)
Sritis
Inžinerija
Formatas
DOCX failas (3 MB)

Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas 1 puslapis
Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas 2 puslapis
Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas 3 puslapis
Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas 4 puslapis
Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas 5 puslapis
Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas 6 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.


Laboratoriniai darbai

1. Pirmas laboratorinis darbas
Užduotis:
Sumodeliuoti ir pasirinkti dvi schemas su programa „Electromechanical Systems Simulator (ESS)“ . Detaliai paaiškinti, iliustruojant paveikslėliais kiekvieną schemos darbo žingsnį (programos lango kopijomis) ir sudaryti schemos darbo ciklogramą. Taip pat paaiškinti, kokiu tikslu naudojama pateikta schema.
Sprendimas:
Pasirinkau dvi programas, tai vienafazio asinchroninio variklio paleidimas (trečiasis pavyzdys) ir variklio grandinės paleidimas us dviguba varža (penktasis pavyzdys).
Trečioji programa. Vienfazio asinchroninio variklio paleidimas.

1 pav. Vienfazio asinchroninio variklio schema
Ši grandinė naudojama vienos fazės asinchroniniam varikliui paleisti. Paspaudus paleidimo mygtuką „A“ ir „M“, suaktyvinamos relės ir variklis pradeda suktis. Tuo pačiu metu įsijungia laikmatis „ZR“ ir pradeda skaičiuoti. Kai laikmatis baigia skaičiuoti, relės „A“ energiją atjungia laiko relės kontaktorius ir variklis toliau sukasi be pagalbinės apvijos.
Vienfaziai asinchroniniai varikliai yra naudojami daugelyje pramonės ir namų ūkio sričių, kur reikalingas mechaninis judėjimas, bet yra tik viena fazė elektros energijos. Šie varikliai yra efektyvūs ir lengvai valdomi, todėl yra naudojami namų ūkyje. Vienfazius asinchroninius variklius galime atrasti skalbyklėse, kondicionieriuose, ventiliatoriuose, pompose, ir pan.
Vienfaziai asinchroniniai varikliai turi daug privalumų, tokių kaip: mažos elektros sąnaudos, didelis efektyvumas, patikimumas ir ilgaamžiškumas. Jie yra lengvi ir nebrangūs, o jų įrengimas ir priežiūra yra paprasta. Be to, šie varikliai yra lengvai valdomi ir lengvai pritaikomi prie skirtingų darbo sąlygų.

2 pav. Vienfazio asinchroninio variklio darbo ciklograma
Penktoji programa. Variklio grandinės paleidimas us dviguba varža.

3 pav. Variklio grandinės schema
Didelės galios varikliams visada reikia starterio grandinės, kad jie pradėtų veikti. Paspaudus paleidimo mygtuką, variklis pradeda dirbti žema įtampa dėl dviejų varžų naudojimo. Pirmasis laikmatis pradeda skaičiuoti iki nurodyto laiko. Kai laikmatis baigia skaičiuoti, įsijungia „A“ relė, kuri aplenkdavo pirmąjį variklio grandinės pasipriešinimą ir paleidžia antrąjį laikmatį. Kai antrasis laikmatis baigia skaičiuoti, įsijungia relė „B“ ir abi varžos apeinamos variklio grandinėje.
Šie varikliai turi du statorinius apvadus ir du rotorinius apvadus, apvadų veikimas pagrįstas elektromagnetinio lauko sąveika. Šie varikliai yra naudingi srityse, kuriose reikia aukšto sukimosi momento ir reguliuojamo greičio. Tokie varikliai yra naudojami sunkių krovinių pakėlimui ir pervežimui, oro kompresorių ir kitų mechaninių įtaisų gamybai.
Vienas iš svarbiausių variklių su dviguba varža privalumų yra tai, kad jie gali pasiekti didelį sukimosį momentą, kuris yra svarbus daugelyje pramonės srityje naudojamų įrenginių, pvz., pakrovimo kranų ir gręžimo staklių, kuriems reikia pradėti darbą su dideliu greičiu. Šie varikliai taip pat gali būti lengvai reguliuojami, kad būtų užtikrintas optimalus jų veikimo greitis, priklausomai nuo darbo sąlygų.

2. Antras laboratorinis darbas
Užduotis:
b
EAI 40 grupė
Pavadinimas
Skaidrė
9
Olegas Kovalenko
Variklio paleidimas naudojant autotransformatorių
69
1. Su ESS ...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 500 žodžiai iš 1344 žodžių.


Panašūs darbai


Technologinių įrenginių praktikos atliekamos Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Technikos fakultete ataskaita
Technologinių įrenginių praktikos atliekamos Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Technikos fakultete ataskaita

1. PRAKTIKOS EIGA 1.1. Praktikos tikslai ir uždaviniai Praktikos tikslas - taikyti įgytas teorines žinias apie įrenginius, įrankius, bei apdirbimo režimus, derinant stakles detalių gamybai, prisilaikant priešgaisrinės ir darbo saugos reikalavimų. Praktikos uždaviniai: 1....

·
3 atsiliepimai
Peržiūrėti
Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas
Elektros ir automatikos inžinerijos laboratoriniai darbai ir egzaminas

Laboratoriniai darbai 1. Pirmas laboratorinis darbas Užduotis: Sumodeliuoti ir pasirinkti dvi schemas su programa „Electromechanical Systems Simulator (ESS)“ . Detaliai paaiškinti, iliustruojant paveikslėliais kiekvieną schemos darbo žingsnį (programos lango kopijomis) ir sudary...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą