Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Dyzeliniai varikliai. Referatas

9.6 (6 atsiliepimai)

Apimtis
1,596 žodžiai (-ių)
Sritis
Mechanika
Formatas
DOCX failas (26.39 KB)
Tipas
Referatai

Dyzeliniai varikliai. Referatas 1 puslapis
Dyzeliniai varikliai. Referatas 2 puslapis
Dyzeliniai varikliai. Referatas 3 puslapis
Dyzeliniai varikliai. Referatas 4 puslapis
Dyzeliniai varikliai. Referatas 5 puslapis
Dyzeliniai varikliai. Referatas 6 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.

ĮVADAS

1936 metais Berlyno automobilių parodoje automobilių gamintojai MERCEDES BENZ ir HANOMAG pristatė pirmuosius pasaulyje automobilius, kuriuose buvo sumontuoti dyzeliniai varikliai. MERCEDES BENZ pristatė 4 cilindrų 2,6 litro dyzelinį variklį turintį modelį „Mercedes-Benz 260D“, o HANOMAG – „Hanomag Rekord Diesel Typ D 19 A“, turintį 4 cilindrų 1,9 litro dyzelinį variklį. Nuo tos dienos prabėgo nemažai laiko, o dyzelinių variklių varomos technikos šiandieną galima rasti visame pasaulyje.
Daugelis vairuotojų, teikiančių pirmenybę automobiliams su dyzeliniais varikliais, yra gerai susipažinę su su visais jų ypatumais ir privalumais. Dyzelinis variklis – vidaus degimo stūmoklinis variklis, veikiantis pagal savaiminio įpurkšto kuro užsiliepsnojimo nuo suslėgto oro temperatūros principą. Dyzelinių variklių naudojamo kuro spektras yra labai platus – visos naftos perdirbimo frakcijos – nuo žibalo iki mazuto – bei daugybė natūralios kilmės produktų – rapsų aliejus, gruzdintuvių aliejus, palmių aliejus ir kiti. Dyzelinis variklis gali veikti ir naudojant žalią naftą. Kompresiniai karbiu­ratoriniai varikliai nepriskiriami prie dyzelinių variklių, nes dyzeliniuose varikliuose suslegia­mas grynas oras, o ne kuro ir oro mišinys. Kuras įpurškiamas suslėgimo takto pabaigoje.

DYZELINIO VARIKLIO SUKŪRIMO ISTORIJA

Dyzelinio pavaros agregato istorija prasidėjo 1824 metais, kai prancūzų fizikas ir matematikas Sadi Karno (prancūz. Sadi Carnot) iškėlė teoriją apie tai, kad maksimaliai efektyvioje šilumos mašinoje darbinį kūną iki degimo temperatūros reikia šildyti greitu suslėgimu. Šis principas vėliau ir tapo pirmojo dyzelinio variklio pagrindu.
Skirtingais metais, dyzeliu varomus variklius projektavo įvairūs mokslininkai, tarp kurių buvo inžinierius Herbertas Ekroidas-Stiuartas (angl. Herbert Akroyd-Stuart) ir Gustavas Trinkleris. Tačiau pirmą praktiškai panaudotiną prototipą pavyko surinkti tik Rudolfui Dyzeliui (vok. Rúdolf Diésel) 1887 metais.
Iš pradžių, išradėjas manė, kad geriausias kuras jo varikliui bus anglių dulkės, tačiau dėl jų itin abrazyvių savybių ir sunkumu su tokio kuro tiekimu į cilindrus, šios idėjos teko atsisakyti. Visgi, Dyzelio išradimas gerai veikė varomas augaliniais aliejais ir lengvais naftos produktais.
Nuo to laiko dyzeliniai varikliai buvo nuolatos tobulinami ir vystomi. Šiais laikais, šie galingi, ekonomiški ir patikimi agregatai yra įrengiami daugybėje lengvųjų automobilių ir didžiojoje dalyje komercinio transporto.

KAIP JIE VEIKIA?

Šiandien lengvuosiuose automobiliuose iš esmės naudojami keturtakčiai varikliai. Jų darbo ciklas susideda iš keturių taktų:
1. Įleidimo taktas. Jį atitinka alkūninio veleno pasisukimas nuo 0 iki 180°. Šiame etape oras pro atidarytą vožtuvą patenka į cilindrą.
2. Šio ciklo metu alkūninis velenas pasisuka nuo 180 iki 360°. Veikiamas stūmoklio, į kamerą patekęs oras yra suspaudžiamas 16-25 kartus, o jo temperatūrą pakyla iki 700–900 °C.
3. Šiame etape, kuris atitinka 360–540° variklio alkūninio veleno pasisukimą, įvyksta kuro įpurškimas ir jo tolimesnis degimas. Proceso eigoje susidariusios medžiagos pastumia stūmoklį į apačią.
4. Alkūniniam velenui pasisukant 540–720° pradinės padėties atžvilgiu, stūmoklis juda į viršų ir įvyksta sudegintų dujų išmetimas.
Kuras į dyzelinį variklį yra tiekiamas per aukšto slėgio siurblį. Šiuolaikiniuose ...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 500 žodžiai iš 1596 žodžių.


Panašūs darbai


dvieju kunu sistema

1. Šarnyrinis kūnų sujungimas 1.1 Užduotis: Paskaičiuoti plokščiosios dviejų kūnų sistemos išorines ir vidines ryšių reakcijas, kai kūnai sujungti šarnyriškai arba šliaužikl...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Projektas „Stalas taupantis vieta“

Elektrėnų “Ąžuolyno” vidurinė mokykla Projektas VIETĄ TAUPANTIS RAŠOMASIS STALAS ĮVADAS Šiais laikais kaip aš žinau, namuose reikia taupyt vietą, bet šito taip lengvai nepa...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
mechanikos skaiciaavimai

IV Praktinis darbas Lenkiamos sijos skersinių jėgų ir lenkimo momentų diagramų sudarymas Tikslai:gebėti apskaičiuoti dviatramių sijų charakteringuose taškuose veikiančias įr...

·
1 atsiliepimai
Peržiūrėti
Pavaros paskirtis, naudingumo sritis,veikimo principo aprašymas.

TURINYS 1.1.Įvadas. 1.2.Kinematiai skaičiavimai ir variklio parinkimas: 1.2.1.Naudingumo koeficiento nustatymas; 1.2.2.Orientacinio bendrojo pavaros skaičiaus nustatymas; 1.2.3.Orientacini...

·
6 atsiliepimai
Peržiūrėti
Automobilinės žvakės

Žvakių veideliai (1) (2) Normali eksploatacija Izoliatoriaus kojelė yra pilkai balta, pilkai gelsva arba šviesiai rusva. Variklis tvarkoje. Kaitrumo laipsnis parinktas teisingai. Kuro...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą