Studi.lt - Rašto darbai, referatai ir rašiniai

Brolio ir sesers santykiai

9.8 (3 atsiliepimai)

Apimtis
1,206 žodžiai (-ių)
Sritis
Psichologija
Formatas
PPTX failas (1.48 MB)
Tipas
Skaidrės

Brolio ir sesers santykiai 1 puslapis
Brolio ir sesers santykiai 2 puslapis
Brolio ir sesers santykiai 3 puslapis
Brolio ir sesers santykiai 4 puslapis
Brolio ir sesers santykiai 5 puslapis
Brolio ir sesers santykiai 6 puslapis
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.

BROLIO IR SESERS SANTYKIAI

Tie patys tėvai, tie patys genai, ta pati vaikystė, tie patys namai, gal net tas pats kambarys... Jūs esate brolis ir sesuo - draugai ir priešininkai, dalijotės paslaptimis ir artumu, o kartais nutoldavote ir susvetimėdavote.
• Tie patys tėvai, tie patys genai, ta pati vaikystė, tie patys namai, gal net tas pats kambarys... Jūs esate brolis ir sesuo - draugai ir priešininkai, dalijotės paslaptimis ir artumu, o kartais nutoldavote ir susvetimėdavote.
• "Brolių ir seserų tarpusavio santykiai - permainingi ir nevienareikšmiški, - sako A. Faber ir E. Mazlish pasaulyje pripažintos tėvų ir vaikų santykių ekspertės.
Brolis ir sesuo
• Nors broliai ir seserys neretai yra geri draugai, vaikų tarpusavio peštynės šeimoje yra įprastas reiškinys (ir taip pat įprasta, kad vaikų draugystę greitai pakeičia neapykanta, o šią – vėl draugystė).
• Broliai ir seserys gali kovoti dėl daugelio priežasčių. Didelė dalis vaikų išgyvena tam tikrą pavydą ar konkurenciją, dėl kurių gali nuolat peštis ir kivirčytis.
Tėvų pasisavinimas
• Kai šeima pasipildo nauju nariu – kūdikiu, draugai, tėvų artimieji dažnai klausia, kaip jaučiasi vyresnėlis. „O, jis labai myli sesutę / broliuką!“ – skubiai atsako tėveliai. Ar visada taip paprasta? Vyresnysis vaikas dažnai, atrodo, nuoširdžiai myli ir rūpinasi kūdikiu, o po kelių dienų lygiai taip pat nuoširdžiai pasiūlo gražinti broliuką (sesutę) į ligoninę, iš kur tėvai jį (ją) parsivežė. Tie tėvai, kurie išsigąsta ar ignoruoja šiuos vaiko nusivylimo ženklus, daro klaidą. Kuo greičiau tėvai pripažįsta vaiko dviprasmiškus jausmus, tuo efektyviau padeda jiems apsiprasti su broliu ar seserim.
Tėvų įtaka vaikams
• Nors vaikai pešasi dėl daugybės priežasčių, viena iš pagrindinių yra noras jaustis svarbiam tėvų gyvenime. Vaikui tėvų meilė reiškia saugumą ir tikrumą. Pyktis, priešiškumas broliui ar seseriai dažnai reiškia, kad vaikas bijo likti nepastebėtas, nesvarbus, iškeistas į kitą vaiką, jis nori būti tėvams svarbus. Įsikišdami tėvai į konfliktą dažnai rizikuoja priimti vieno arba kito vaiko poziciją. Vienas lieka kaltas, kitas – auka. Tokia situacija – puiki dirva tolesniems konfliktams. Tik tuomet jau abu vaikai stengsis pateikti save kaip „auką“ ir pelnyti tėvų dėmesį ir palankumą. Vaikai gali pradėti tikėtis tėvų pagalbos ir laukti, kad jie ateis jų gelbėti, užuot patys ieškoję problemų sprendimo. Taip pat yra rizika, kad tėvai – nesąmoningai – vieno vaiko akimis nuolat užsistoja antrąjį, jį “apsaugodami”, tokiu būdu skatina didesnį vaiko atstūmimą. Be to, “išgelbėtui” vaikui gali atrodyti, kad jie gali peštis vėl ir vėl, nes ateis suaugusieji ir juos vėl gelbės.
Įžeidinėjimas
• Analizuodama suaugusių vaikų santykius, profesorė Bedford aptiko, kad brolis ir sesuo perž...

Šiuo metu matote 30% šio darbo.

Matomi 500 žodžiai iš 1206 žodžių.


Panašūs darbai


PSICHOLOGIJOS MOKSLAS: ŠAKOS, KRYPTYS IR GALIMYBĖS

Psichologija yra jaunas mokslas. Jo šaknų yra daugelyje disciplinų: nuo fiziologijos iki filosofijos. Wilhelmas Wundtas, 1879 m. Leipcigo universitete (Vokietija) įkūręs pirmąją psic...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Temperamento tyrimas

Literatūros apžvalga Kiekvienas žmogus yra individuali asmenybė, todėl mes vieni nuo kitų skiriamės savo charakterio savybėmis ir elgesiu: vieni žmonės greitai ir stipriai reaguoja...

·
4 atsiliepimai
Peržiūrėti
Kabala

Untitled . Kas yra ? Jos vaidmuo kultūroj, ryšys su psichologija Ka – Senovės Egipte – dvasinis saugotojas, lydintis asmenį, kol tasai yra gyvas, o taip pat po mirties. Kahn...

·
1 atsiliepimai
Peržiūrėti
MOKOMASIS TYRIMAS TAIKANT LAISVŲ ASOCIACIJŲ METODĄ

Laboratorinis darbas MOKOMASIS TYRIMAS TAIKANT LAISVŲ ASOCIACIJŲ METODĄ Darbo vadovė: Turinys Tyrinys 2 Įvadas 3 1. Metodika 5 1. Tiriamieji 5 2. Tyrimo metodas 5 3. Tyr...

·
6 atsiliepimai
Peržiūrėti
Sutrikusios protinės raidos vaiko charakteristika

SUTRIKUSIOS PROTINĖS RAIDOS VAIKO CARAKTERISTIKA Aurelija Vaitkaitienė Tiriamojo vardas, pavardė: Jonas Jurkus, gimęs 1999 metų vasario 15 dieną, Telšių mieste. Tėvai: Mama – Ire...

·
2 atsiliepimai
Peržiūrėti
Atsisiųsti šį darbą