aSMENų savęs vertinimus formuojantys veiksniai
asmenybė
Dinaminė žmogaus psichofizinių sistemų organizacija, sukurianti tam tikras konkrečiam žmogui būdingas elgesio, mąstymo ir jausmų tendencijas.
Asmenybė, pirmiausia reiškia atskirumą, individualumą, unikalumą, tai originali tam tikrų savybių, procesų, reagavimo būdo visuma.
Bendrąja prasme asmenybe galime vadinti kiekvieną žmogų, suvokiantį aplinką bei save ir kontroliuojantį savo veiksmus.
Asmeninė ir socialinė žmogaus savimonė
“SAVASIS AŠ”
Savojo Aš sampratą – suvokimą, kas esate – sudaro asmeninio tapatumo (asmeninių savybių) suvokimas, socialinis tapatumas. Socialinis apibrėžimas, kas jūs esate – jūsų rasė, religija, lytis, profesija ir t. t. – bet taip pat parodo ir kas jūs nesate.
Savojo Aš sampratai daro įtaką:
• Mūsų atliekami vaidmenys.
• Socialiniai tapatumai, kuriuos susiformuojame.
• Savęs lyginimas su kitais.
• Mūsų sėkmės ir nesėkmės.
• Kultūrinė aplinka.
Savasis Aš yra ypač svarbus, ar net pats svarbiausias objektas, kiekvienam žmogui. Todėl žmonės stengiasi ne tik apsaugoti savęs vertinimo lygį nuo nepageidaujamų poveikių, bet ir pakelti jį kuo aukščiau.
Asmeninė ir socialinė žmogaus savimonė
“AŠ VAIZDAS”
Savimonė – tai pats aukščiausias savęs atspindėjimo lygis, kai žmogus aiškiai ir tiksliai įsisąmonina savo sugebėjimus, atskiras savybes, poelgius ir pan. Savimonė susiformuoja tik tai tam tikrame asmenybės vystymosi etape (paprastai pradinės savimonės formavimosi stadijos siejamos su asmeninių įvardžių atsiradimu vaiko kalboje).
Sąvokos „savęs vertinimas“ ir „savimonė“ faktiškai sutapatinamos ir vartojamos kaip sinonimai arba „savęs vertinimas“ suprantamas kaip „savimonės“ komponentas, ypatinga „savimonės“ vystymosi pakopa. „Savimonė“ gali būti suprantama kaip aukščiausia „aš vaizdo“ vystymosi pakopa, aiškiausia jo dalis.
„Aš vaizdas“ yra pati plačiausia iš čia minimų sąvokų. Aš vaizde atspindima visa, kas susiję su savuoju aš.
Asmeninė ir socialinė žmogaus savimonė
“AŠ KONCEPCIJA”
Tai dinaminė žmogaus vaizdinių sistema apie save: supratimas savo fizinių, intelektualinių ir kitų savybių ir jų savivertė, o taip pat subjektyvus išorinių faktorių suvokimas, įtakojantis asmenybei.
Aš koncepcija nustato tai, ką individas apie save galvoja, kaip žiūri į savo veiklumo pradžią ir vystymo galimybės ateityje.
KOGNITYVINIAI ...
Įžanga……………………..1 1. Asmenybės charakteristika…………….2 1.1 Asmenybė. Kas ji?……………….2 1.2 Asmenybės struktūra……………..3 1.3 Asmenybės tiksla...
·Untitled Turinys Įvadas Prieš 2,5 milijardus metų žemėje pradėjo formuotis pirmosios primityvios gyvybės formos. Šios formos egzistavo, tačiau nepasižymėjo jokiais protiniais...
·KAS YRA KŪNO KALBA? Albertas Mejerabianas nustatė, kad informacijos perdavimo procese verbalinės priemonės – t.y. vien žodžiai – perduoda tik 7 proc. visos informacijos, garsinės p...
·TURINYS TURINYS…………………………1 ĮVADAS…………………………2 SVEIKOS MITYBOS PAGRINDAI…………………..3 SVEIKOS MITYBOS PRINCIPAI……………………3 SVE...
·Valios esmė ir funkcijos Psichologijoje valia dažniausiai apibūdinama kaip žmogaus aktyvumo šaltinis arba kaip sąmonės gebėjimas sužadinti pastangas veikti, atlikti sprendimus ir vei...
·