Referatas Apache, Zeus, AOL web serverių palyginimas

9.8 (3 atsiliepimai)

Apimtis
976 žodžiai (-ių)
Kategorija
Informatika

Rašto darbas
Rašto darbas
Rašto darbas
Svarbu! Žemiau pateiktos nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visos kokybės darbą spustelkite parsisiųsti.


Apache, Zeus, AOL web serverių palyginimas

Turinys

1. Įvadas 3 psl.

2. Apache serverio apžvalga 4 psl.

3. Zeus serverio apžvalga 5 psl.

4. Aol serverio apžvalga 6 psl.

5. Apache ir Zeus serverių palyginimas 7 psl.

6. Išvados 9 psl.

7. Naudota literatūra 10 psl.

Įvadas

Šiuo metu internetas tapo svarbiausia ekonomine jėga – dinamiška ir gyvybine erdve, užpildyta daugialypiu turiniu ir tokia daugybe akronimų, kuriuos visus kažin ar kas nors kada iššifruos. Internete galime rasti daugybę informacijos įvairiomis temomis, galime parsisiųsti filmus, muziką. Tačiau turbūt niekada nesusimąstėme, kur yra saugoma visa ši informacija, kokiu būdu ji mums perduodama. Mes internetinių ppuslapių peržiūros programoje(internet explorer, opera, firefox) suvedame adresą ir gauname norimą informaciją. Taigi įvedus URL adresą mūsų peržiūros programa siunčia užklausą serveriui. Serveris gautą užklausą analizuoja ir siunčia tam tikrą resurso failą. Norint, kad serveris greitai veiktų ir būtų stabilus, bei saugus, jame reikia įdiegti tinkamą programinę įrangą. Taigi šiame darbe apžvelgsiu serveriuose naudojamą programinę įrangą. Pabandysiu paminėti apache, zeus ir aol interneto serverių pagrindinius privalumus ir trūkumus.

Apache apžvalga

Apache voratinklio (Web) serverio programinė įranga – viena iš populiariausių tarp iinterneto tarnybinių stočių, kurią naudoja 2/3 interneto svetainių. Apache yra puikus interneto serveris – ši programa veikia labai sparčiai, be to yra labai stabili. Taigi kas lėmė tokį apache populiarumą? Pirmiausia tai, kad ši serverinė programinė įranga yra nemokama. Pakankamai sseniai vystomi atvirojo kodo produktai yra gerai „nušlifuoti“ ir patikrinti daugelio entuziastų. Antra, apache pasižymi dideliu stabilumu ir saugumu. Tokios situacijos priežastis – atviras kodas, kuriame kiekvienas gali surasti spragas. Daugeliui profesionalų tai yra savotiškas hobis, todėl spragos surandamos ypač greitai. Neturint programos kodo jas surasti yra žymiai sunkiau, todėl komercinės programos gali turėti žymiau daugiau užslėptų saugumo problemų. Apache yra vienas geriausių tokių atviro kodo programų pavyzdys, kuris niekuo nenusileidžia analogiškiems Microsoft bei Netscape kompanijų produktams. Bene vienintelis Apache trūkumas yra tas, kad ši programa, kaip ir daugelis Unix operacinėse sistemose veikiančių programų neturi grafinio interfeiso, skirto valdymui – apache yra konfigūruojamas per operacines sistemos komandinę eilutę arba redaguojant konfigūracinius failus.

Apache veikia daugelyje operacinių sistemų – Windows, Linux, Unix, SSolaris ir kitose. Dėl darbo pobūdžio bei saugumo reikalavimų serveriuose dažniausiai naudojamos specifinės operacinės sistemos (UNIX, Linux, NetWare ir pan.), nors kartais būna ir serverių, naudojančių įprastas Windows ar Mac OS sistemas. Tačiau rekomenduojama apache naudoti Unix tipo operacinėse sistemose.

Apache serveris veikia per modulius. Kadangi tai atvirojo kodo programa, tai bet kuris, turintis sugebejimų gali susikurti nauja apache modulį, praplėsiantį serverio funkcionalumą. PHP interfeisas taip pat dažniausiai veikia kaip Apache modulis. Apache gerai ir greitai bendrauja įvairiomis RDBVS, tokiomis kkaip MySQL, Oracle, Postgre. Interneto programavimo kalbos – apache interneto serveris yra pilnai suderinamas su bet kuria programavimo kalba – tereikia parašyti modulį, kuris praplėstų apache funkcionalumą. Šiuo metu yra parašyti moduliai visosms populiariausioms programavimo kalboms – PHP, Perl, C, C++, Python, Ruby, Pascal, ColdFusion. Taip pat yra išleista daugybė programų rinkinių, kurie palengvina bendrą apache naudojima su kitomis programomis. Vienas iš pavyzdžių būtų EasyPHP, ši programa įdiegia ir sukonfigūruoja Windows operacinėje sistemoje, Apache, MySQL ir PHP. Tokios programos skirtos tiems, kurie nemoka patys susikonfigūruoti šių programų arba paprasčiausiai tingi.

Apache visiškai palaiko daugelį dažnai e-komercijos projektuose naudojamų sprendimų. Pirmiausia tai sesijos. Nesvarbu, kokio tikslo e-komercijos sistema siekia, visada bus naudinga sekti vartotojų veiksmus interneto svetainėje. Sesijų naudojimas ne tik suteikia papildomos statistinės informacijos svetainės savininkams, bet taip pat suteikia galimybes skirtingiems vartotojams, rodyti skirtingą informaciją. Kad būtų galima naudoti sesijas, reikia turėti įrankius, kurie suteiktu galimybes kiekvienam svetainės vartotojui kurti unikalius sesijų identifikatorius, naikinti senas sesijas bei leistų saugoti sesijų duomenis. Sesijų naudojimą galima sukurti ir naudojantis PHP bei MySQL priemonėmis. Antra, slapukai (cookies). Tai plačiai naudojama technologija. Slapukai – tai informacija, talpinama vartotojo interneto naršyklėje, kuri leidžia automatiškai atpažinti vartotoją.

Apache jau yra įrodęs savo patikimumą, kadangi nuo 1996m. jjis yra populiariausias interneto serveris. Šiuo metu apie 64 procentai interneto svetainių naudoja Apache serverį. Apache turi tikrai daug galimybių ir gali patenkinti įvairiausius poreikius, nes tai labai lanksti ir funkcionali serverinė programinė įranga.

Zeus apžvalga

Zeus yra aukštos kokybės, galingas interneto serveris. Pirmiausia Zeus programinė įranga turi puikiai išvystytą grafinį interfeisą. Todėl Zeus skirtingai nei daugumoje kitų serverių, nereikia atsiminti dešimčių komandų norint jas rašyti į konfigūracinius failus, nes jame yra grafinė sąsaja kiekvienai produkto funkcijai. Grafiniai realaus laiko įrankiai iš karto parodo atsiradusias problemas. Ir nesvarbu ar jūs administruojate 1 arba 1000 internetinių svetainių, dėl puikiai išvystyto šio produkto funkcionalumo, jūs tikrai nepajusite didelių sunkumų.

Dėl unikalios programinės įrangos architektūros zeus serveris yra labai galingas, kuris vienu metu gali palaikyti šimtus tūkstančius prisijungimų, gali saugoti šimtus tūkstančių žiniatinklių. Zeus web serveris kuriamas didelėms interneto svetainėms, kuriose vienu metu gali lankytis daug lankytojų.

Ši serverinė programinė įranga nuo pat pradžių buvo kuriama kaip viena iš saugiausių web serverių, galvojant apie serverio ir kliento saugumą. Zeus turi unikalią apsaugą nuo DOS tipo atakų ir apsaugo interneto puslapius nuo įvairių įsilaužimų. Realaus laiko ataskaitų rodymas informuoja kokio tipo įsilaužimas yra vykdomas, taip pat pateikiama bandymo įsilaužti laikas, iš kokio adreso ...

Šiuo metu Jūs matote 50% šio darbo.

Matomi 976 žodžiai iš 1951 žodžių.

Kiti mokslo darbai

Duomenu apsaugos priemones

Kompiuterių virusai specialios kompiuterinės programos, sukurtos stengiantis sutrikdyti kompiuterio darbą arba bent iškrėsti kokį pokštą. Taigi buvo sukurtos, ir iki šiol tebetobulinamos, virusų veikimą blokuojančios priemonės...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Ekonominė Informatika – egzaminas

Ekonominės Informatikos egzaminų klausimai 2 klausimas Svarbiausi informacinės visuomenės bruožai ir galimos problemos Išnagrinėję įvairias informacinės visuomenės sampratas ir apibendrindami medžiagą, galime teigti, kad vyst...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Operacines sistemos

1)KOMPO SANDAROS IR ARCHITEKTŪROS SĄVOKOS. Kompų architektūra apima tuos aspektus, kurie turi tiesioginės įtakos logiškajam programos vykdymui. Kompo sandara – tai sistemos funkciniai blokai ir jų tarpusavio sąveika, kuriais reali...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
paaiskinimas ir supazindinimas su excel programa

TOOLS/ OPTIONS kortelės. Visi failai patalpinti kataloge Y:ITEXCELLABPIRMAS Tikslas: išsiaiškinti, kaip keičiasi EXCEL aplinka, keičiant OPTIONS parametrus, išmokti atpažinti EXCEL aplinkos pasikeitimus ir aktyviai ją keisti pritaika...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
internetas

Kas yra ir kaip jis atsirado Kas yra ? Daugelis internautų šį klausimą laiko kvailu ir nereikalaujančiu atsakymo, nes yra , ir nieko čia daugiau nepasakysi. Tai neseniai prasidėjusio Informacijos amžiaus pagrindinis atributas, nau...

3 atsiliepimų
Parsisiųsti
Atsisiųsti šį darbą